Facebook Google+ Twitter

Giertych zniósł złote jajko

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-08-02 15:17

Minister Edukacji Narodowej przez amnestię stworzył idealne warunki dla uczelni niepublicznych. Co to oznacza? Pieniądze. Przecież "maturzyści Giertycha" nie mają szans na studia dzienne na uczelniach publicznych.

mwmediaNiepubliczne złote jajko

Szkoły prywatne już zacierają ręce i szykują się do batalii o "giertychowych maturzystów". Przygotowują promocje, dodatkowe miejsca i będą czekać na podania nawet do połowy września. Tyle, że według wielu środowisk nie wróży to dobrze Polsce i polskiemu szkolnictwu... Mogą się zdarzyć bowiem takie paradoksy, że na polonistykę dostanie się maturzysta z jedynką z polskiego, a na politologię abiturient, który oblał historię...

Gratulacje na ręce ministra Romana

Tymczasem na ręce ministra Romana Giertycha płyną gratulacje od zwierzchników szkół niepublicznych. Kilka takich uczelni wystosowało nawet list pochwalny. "Z zadowoleniem i aprobatą przyjmujemy decyzję (...) dotyczącą zaliczenia egzaminów maturalnych większej liczbie absolwentów szkół średnich. Umożliwi to dalszą edukację kilkudziesięciu tysiącom młodych ludzi" - twierdzą autorzy listu.

Według rektorów i kanclerzy niepublicznych szkół wyższych "państwo ma obowiązek interweniować wszędzie tam, gdzie rozstrzygają się losy stu tysięcy młodych Polaków". Dodają, że jako ludzie nauki wiedzą, że poprawka z jednego przedmiotu, po upływie roku "nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż zwykle powoduje regres, a nie postęp".

Pod listem do Romana Giertycha podpisali się:
prof. dr hab. Roman Patora - rektor Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania,
dr n. mat. Jacek Stańdo - rektor Wyższej Szkoły Zawodowej Łódzkiej Korporacji Oświatowej,
prof. ndzw. WSZ Adam Piasecki - zastępca Kanclerza Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi,
Agnieszka Piotrowicz, kanclerz Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Sieradzu.

Zwierzchnicy tych szkół wyrażają oczywiście chęć przyjęcia wszystkich tegorocznych maturzystów, którzy otrzymują świadectwo dojrzałości.

KRASP: "Amnestia" to demoralizacja, wrócą egzaminy

Inne zdanie na temat "matury Giertycha" ma Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Zdaniem rektorów, "amnestia" to demoralizowanie młodzieży i dezorganizacja systemu edukacji. Rektorzy publicznych szkół wyższych zapowiedzieli także, że będą zabiegać o przywrócenie egzaminów wstępnych na studia, z których teoretycznie w poprzednim roku zrezygnowano.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.