Facebook Google+ Twitter

"Giertychowe" świadectwa w Jaworznie

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-09-25 07:30

Dokładnie 5 tys. 938 świadectw przygotowała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie dla uczniów, których objęła maturalna amnestia.

Wczoraj maturzyści, którzy nie zdali jednego egzaminu, ale średnią z przedmiotów obowiązkowych mieli wyższą niż 30 proc. odbierali w szkołach świadectwa maturalne. Było to możliwe dzięki amnestii, którą ogłosił minister edukacji Roman Giertych.

- Te świadectwa niczym się nie różnią od tych, które wydawaliśmy w lipcu pozostałym maturzystom. Inna jest tylko data - mówi Jadwiga Brzdąk, wicedyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie.

"Giertychowi" maturzyści raczej nie mają szans na studia dzienne w uczelniach publicznych. Powód? Nie ma już miejsc. - W naszej szkole mieliśmy siedmiu uczniów, którzy w tym roku nie zdali jednego przedmiotu - mówi Roman Herrmann, dyrektor IV LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Chorzowie. - Wszyscy chcą za rok poprawić wynik matury i startować na studia, które sobie wcześniej upatrzyli.
W woj. śląskim największa grupa osób nie poradziła sobie z biologią, nie zdało jej 1287 osób. Pisemnego egzaminu z j. polskiego nie zaliczyło 1003 uczniów, zaś na pisemnym angielskim powinęła się noga 595 osobom.

SMS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.