Facebook Google+ Twitter

Giertychowskie pomysły pociągają za sobą absurdy

Szymon Majewski, znany satyryk telewizyjny, domaga się odszkodowania, a raczej zadośćuczynienia od Ministra Edukacji - Romana Giertycha. Czy posunięcie satyryka wpłynie na zmianę sposobu myślenia ministra edukacji?

Polityka nie musi być zawsze tematem poważnym, o czym w dzisiejszych czasach przekonujemy się dosyć często. Roman Giertych/mwmedia Oglądając telewizję, słuchając radia czy czytając gazety przekonujemy się o tym, że politycy potrafią doprowadzić do łez swoich wyborców, choć nie zawsze są to łzy radości. Politycy często uważają się za ludzi obdarzonych niezwykłym poczuciem humoru oraz ogromnym talentem przywódczym. Większość ich działań służy zdobyciu przychylności ludu, oczywiście ich pomysły są na miarę ich własnych perspektyw myślowych. Nie wszyscy politycy oraz nie wszystkie ich działania są z góry beznadziejne.

Jednakże działania wicepremiera Giertycha są zbyt pochopne oraz wydaje mi się, że nie do końca przemyślanie. Chodzi mi oczywiście o amnestię dla maturzystów. Ci, którzy w tym roku nie zdali matury są zapewne zadowoleni z pomysłu pana Gierycha. Dla mnie, jako tegorocznej maturzystki pomysł ten wydaje się mocno przesadzony. Wśród moich znajomych jest część osób, które w tym roku nie przyłożyły się do matury. Jednak nie chcą oni "cichcem" dostać świadectwa, pragną zdawać maturę jeszcze raz. Po to by mieć czyste sumienie i być w porządku wobec siebie samego.

Pomysł Szymona Majewskiego, który domaga się 1,5 mln zł od ministra edukacji narodowej jako zadośćuczynienie, jest po pierwsze sytuacją na miarę satyryka, jakim jest pan Szymon, po drugie jest świadectwem tego, że są w tym kraju ludzie o większym poczuciu humoru od samego pana Romana Giertycha. Uważam, że absurdem jest zaliczenie matury tym, którzy ją oblali, tak jak absurdem jest staranie się Szymona Majewskiego o zadośćuczynienie od ministra edukacji. Jeśli jednak czyn pana Majewskiego wpłynie na sposób rozumowania naszego wicepremiera, jeśli pan Roman Giertych zda sobie sprawę, że popełnia absurdy, to w pełni popieram takie działania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Mysle, ze artykuł jest nie najgorszy. Co do pomysłu Majewskiego to uważam, że ma na celu zrobienie szumu wokół własnej osoby. Ciekawe na co Majewski przeznaczy 1,5mln złotych, jesli je dostanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co do samego tekstu Agato, to ćwicz i tyle - nikt nie jest doskonały :). A tych kilka błędów, które tu są, redakcja powinna wyłapać ;).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież to jest jasne, że Majewski nie robi tego na poważnie. Najprawdopodobniej na potrzeby jesinnych odcinków swojego programu. Już sami Smoktunowicz (PO) i Kalisz (SLD), jako wspólnie reprezentujący Majewskiego, powinni dać do myślenia ;). A argumentacja Smoktunowicza na konferencji prasowej to już w ogóle jest obłęd :D. Majewski ma teraz z pewnością świetny ubaw, bo będzie miał tyle materiałów do programu, że chyba zrobi oddzielny poświęcony tej sprawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mirko
  • mirko
  • 29.08.2006 11:19

Jeśli ktoś domaga się odszkodowania za swoją mierną jakość umysłu, to naprawdę ma poprzestawiane. Pan Giertych chyba zrozumiał jakiego samobója sobie strzelił i teraz nie za bardzo chce swój pomysł zrealizować Jestem ciekaw jak z tego wyjdzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W moim artykule chcialam tylko zwrocic uwage na to,ze działania Szymona Majewskiego są, jakby to okreslić pożyteczne i moim zdaniem zwroca uwage Giertycha na to, że robi głupoty. Nie chciałam pisac za co dokladnie domaga sie odszkodowania, poniewaz ta informacje znalazlam w innym artykule i nie chcailam powielac tego samego. Zachecam do komentowania, dzieki Wam dowiem się co jeszcze poprawić w swoim stylu i przede wszystkim chce wiedziec co myślicie o pomyśle Szymona. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jego Wysokość (coś około 2 metrów) Minister Edukacji zasługuje na takiego psikusa. Bo jest to tylko psikus, ale jakże wymowny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

/me: zobacz tu: link

A moim zdaniem Majewski wpadł na genialny pomysł. Wiadomo przeciez, ze nie chodzi mu o pieniądze tylko o symbol. O zasygnalizowanie Giertychowi, że to co zrobił było ogromnie niesprawiedliwe. Może to da do myślenia naszemu wspaniałomyślnemu wicepremierowi...

Komentarz został ukrytyrozwiń
/me
  • /me
  • 29.08.2006 07:45

przepraszam, ale nie zrozumiałem za co to zadośćuczynienie. za amnestię maturalną? w jaki sposób dotyczy ona majewskiego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.