Facebook Google+ Twitter

Gigantyczna awaria serwisu Facebook

Dziś najpopularniejszy na świecie portal społecznościowy Facebook przeszedł największą w ostatnim czasie awarię. Użytkownicy mieli problem z wejściem do serwisu i logowaniem. Strona Facebook.com po prostu zniknęła...

Facebook / Fot. FacebookAwaria miała zasięg globalny - od Bałtyku po Tatry, od Stanów Zjednoczonych po Koreę, od Londynu po Bratysławę. Problemy zaczęły się ok. godziny 13. W pewnym momencie serwis po prostu zniknął z internetu. Po wejściu na główną stronę Facebook.com, pojawiała się biała plama, czyli błąd odczytu strony. Około godz. 16 serwis powrócił do sieci.

Na awarię zareagowały największe światowe media. Do administratorów serwisu wysłano tysiące maili, także z czołowych agencji prasowych. Jednak do chwili obecnej, jego twórcy nie podali jeszcze oficjalnej informacji, jaki był powód awarii. Nie została także podana informacja o ewentualnych stratach dla serwisu lub użytkowników.

Jak wybrnie z tego światowy gigant? Nie wiadomo. Można się domyślać, że administratorzy będą musieli użyć dobrego PR-u, a być może zatrudnić specjalistów od sytuacji kryzysowych. Do stracenia mają wiele - przede wszystkim wiarygodność. A po tak wielkim zainteresowaniu mediów wiadomo, że sprawa zostanie mocno nagłośniona.

Dotychczas Facebook miał renomę bezpiecznego serwisu, choć awarie zdarzają się stosunkowo często. Poprzednio, na początku roku. A jeszcze wcześniej - w październiku 2009 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

ja też nie zauważyłam żadnych problemów, awaria ominęła Poznań :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Facebook nie będzie musiał nikogo zatrudniać, bo dysponuje potężnym działem PR, który z łatwością poradzi sobie z tą sytuacją. A problemy techniczne zdarzają się najlepszym... Utrzymanie takiej infrastruktury jaką ma Facebook jest nie lada zadaniem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomiędzy 14 a 16 we Frankfurcie portal Facebook był niedostępny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ja taksamo nie miałem problemów technicznych

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co za ulga... A już byłam przekonana, że to mój komputer znów się psuje i dlatego strona Facebooka mi się dzisiaj nie wczytuje... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • B P
  • 31.08.2010 17:37

Zwracam honor, jakoś tej 13. nie zauważyłam ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • B P
  • 31.08.2010 17:30

Hmm, siedziałam na facebooku do 12. i wszystko działało bez zarzutu...no dobra, jedna gra mi nie chodziła ;P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja nie zauważyłem, żeby były z nim jakieś problemy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.