Facebook Google+ Twitter

Gigantyczna manifestacja PiS w Warszawie coraz bliżej. Kogo ściągnie Kaczyński?

Jarosław Kaczyński poszukuje niestrudzenie sposobów odbudowy straconych pozycji wyborczych i wzmocnienia społecznego zaufania swojej partii PiS. Ma różne na to plany, a jednym z nich powinna być wielka manifestacja 21 kwietnia, organizowana siłami 100 tys. ludzi na ulicach Warszawy, która ma na celu wzmocnienie ducha partii i jej prezesa. Ma też służyć obronie Kościoła, katolików i TV Trwam.

Głośny, szczególnie na Węgrzech, tzw. "Wielki Wyjazd" polskiej prawicy 15 marca 2012 roku do Budapesztu, na "Wielkie Poparcie" politycznych działań premiera konserwatysty Victora Orbana, w okresie jego rocznych rządów, był próbą generalną przed podjęciem wielkiej walki PiS o swoje interesy w Polsce. Takie zresztą zapowiedzi były w lutym 2012 roku. Nie przypadkiem jeden z większych transparentów polskich w Budapeszcie wzywał: "Orban i Kaczyński idźcie na Warszawę!". Kilka dni temu mieliśmy w Warszawie, skromną przygrywkę tego, co ma być w stolicy w kwietniu.

Jarosław Kaczyński i PiS szykuje na 21 kwietnia 2012 r. wielką manifestację. W Warszawie ma być tego dnia sto tysięcy ludzi z całej Polski. Według założeń PiS będzie to, wielka manifestacja w obronie Kościoła katolickiego i telewizji Trwam. Na ulice stolicy wyjdą, oprócz członków i zwolenników partii Kaczyńskiego, katolickie organizacje i kibice sportowi. Mają demonstrować pod hasłami obrony zarówno Kościoła, jak i TV Trwam, ale też przeciw rządom Platformy Obywatelskiej.

W ocenie członków władz i czołowych aktywistów PiS, Telewizja Trwam została źle potraktowana, gdyż nie udostępniono jej miejsca na multipleksie cyfrowym, choć spełniała wyznaczone przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, kryteria. Ten fakt dobitnie pokazuje, jak rządząca Platforma łamie wszelkie zasady demokracji. Jednak temat manifestacji będzie znacznie szerszy.

Zdaniem Andrzeja Jaworskiego, posła PiS, chodzi, aby głośno powiedzieć "Nie" wobec coraz częstszych przejawów - jak pisze "Rzeczpospolita" - dyskryminowania katolików w różnych dziedzinach życia. 100 tys. demonstrantów pod siedzibą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i Pałacem Prezydenckim, będzie wyrażać swoją wolę w obronie zarówno TV Trwam jak i Kościoła, przed ostatnimi decyzjami rządu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

edwin
  • edwin
  • 21.03.2012 10:37

Jadzia komuch spie....j

Komentarz został ukrytyrozwiń
no Nie
  • no Nie
  • 20.03.2012 21:04

Giga -bajtek Kaczafi idzie jutro w procesji. Wspierają go Staruch i spółka kibolska , mega -majtek show.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyżby szykowała się zadyma, jak na Marszu Niepodległości? Tym razem jak kibice będą, to na wszelki wypadek ubezpieczę się w kask i gogle ochronne...

Komentarz został ukrytyrozwiń
lola
  • lola
  • 20.03.2012 20:13

wy sobie bedziecie maszerowac a kto sie bedzie za was modlil grzesznicy.niechaj wszyscy swieci odwroca twarz od was zbereznicy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Stanisłwie.
Kibic w czasie zadymy (manifestacji) nie interesuje się meczem, staje się profesjonalnym kibolem...:)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
mikołajek
  • mikołajek
  • 20.03.2012 18:46

Wnoszę o przywilej równego traktowania wobec prawa dla TVN i dla TV TRWAM !
Kto za a kto przeciw ?

Pozdrawiam Mk

Komentarz został ukrytyrozwiń
tak niestety jest
  • tak niestety jest
  • 20.03.2012 18:36

Panie Cybruch - pisze pan artykuły krzywdzące prawicę która broni resztki polskości ,które to lewicowe dziadostwo niszczy. Pisze pan świńskie art. i przeprasza to w stylu chamów III RP.i agentury służącej obcym interesom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystkich moich Czytelników, których słowa tego artykułu z różnych powodów, drażnią lub denerwują, pragnę uspokoić. Nie jestem wrogiem czy choćby drobnym nienawitnikiem PiS, albo prezesa. Nie mam takiego charakteru. Szanuję wszystkich ludzi, w tym hierarchów i polityków, bez względu na to, co mówią publicznie i jak się zachowują. Mam tylko czasem prowokacyjny i drażniący wrażliwych, styl pisania. Ten styl można sprawdzić niemal w każdym moim artykule. Zapraszam, aby się przekonać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pannie Robercie, TV TRWAM potrzebna jest dla szczytnych celów politycznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arkadiuszu. kibic kibicowi nierówny, zwłaszcza, gdy kibicuje politykom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.