Facebook Google+ Twitter

Gigantyczna umowa na dostawe Airbusów dla linii AirAsia

Na targach lotniczych w podparyskim Le Bourget podpisano jak dotąd największy, jednorazowy kontrakt na dostawę samolotów. Przewoźnik AirAsia zdecydował się na zakup 200 maszyn A320neo. Dostawa jest warta 18 miliardów dolarów.

Airbus A320 w barwach AirAsia. Teraz przewoźnik AirAsia zdecydował się na zakup 200 maszyn A320neo. / Fot. Terence Ong, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Thai_AirAsia_Airbus_A320-200,_HS-ABA,_SIN_2.jpg Biorąc pod uwagę ilość jednorazowo zamówionych maszyn, jest to największy jak do tej pory kontrakt. Zawiera on opcję poszerzenia dostawy o kolejne 100 maszyn. W ciągu tylko kilku dni Airbus zdobył 700 zamówień na swój nowy produkt. W środę indyjski przewoźnik IndiGo zamówił 180 Airbusów A320.

Największy rywal Airbusa, koncern Boeing zdobył na targach znacznie mniej potwierdzonych zamówień - podaje TVN24.pl. Airbus sprzedał 586 samolotów wartych 55,8 miliarda dolarów. Podpisał także wstępne umowy na maszyny warte dalsze 30 miliardów. Dla porównania Boeing sprzedał zaledwie 47 maszyn wartych 7,5 miliarda dolarów. Wstępne zamówienia szacowane są na kwotę 15 miliardów dolarów.

Samolot A320neo wyposażony jest w ekonomiczne silniki. Spalają one 15 procent mniej paliwa i są mniej kosztowne w utrzymaniu. Jeśli chodzi o Boeinga jego flagowa produkcja czyli Boeing 737 nie należy do nowych maszyn. Pod jego skrzydłami trudno jest umieścić nowoczesne silniki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.