Facebook Google+ Twitter

Gigantyczne burze nad Polską - są ofiary

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-03 22:39

Ponad 250 razy interweniowali strażacy w północno-zachodniej Polsce, gdzie przechodzą gwałtowne burze połączone z intensywnymi opadami deszczu.

Większość interwencji dotyczyła usuwania powalonych drzew, a także zerwanych dachów.

Obecnie kilka jednostek straży pożarnej prowadzi działania ratownicze w województwie pomorskim w gminie Czersk, gdzie nad jedną z miejscowości gwałtowna wichura zerwała kilkanaście dachów, w tym sześć na budynkach mieszkalnych. Na szczęście tutaj nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Jednak w województwie Wielkopolskim w wyniku silnych burz ranne zostały dwie osoby, a potężne wichury, które przeszły nad Opolszczyzną spowodowały śmierć 60-letniej pasażerki samochodu przywalonego przez drzewo. Do ostatniego zdarzenia doszło na na drodze wojewódzkiej między Opolem a Namysłowem, niedaleko miejscowości Ładza.

Paweł Frątczak, rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej mówi, że trudno w tej chwili przewidzieć, jakie będą skutki burz i opadów deszczu. Wyjaśnił, że do jednostek straży pożarnej w dalszym ciągu wpływają zgłoszenia o nieprzejezdnych drogach i innych uszkodzeniach. Dodał, że najwięcej zgłoszeń jest teraz w województwach wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, a także w zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.