Facebook Google+ Twitter

Gigantyczne pożary w Grecji: Spłonęło już 37 tys. akrów lasów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-24 09:29

W Grecji tysiące strażaków od trzech dni zmagają się z ponad 90 pożarami. Na razie nie ma informacji o ewentualnych ofiarach. Płomienie zniszczyły ponad 37 tysięcy akrów lasów i gruntów. Władze mówią o klęsce ekologicznej i stratach liczonych w milionach euro.

W walce z ogniem udział biorą setki ochotników. Pomoc zapowiedziały także inne europejskie kraje, jak Austria Włochy i Francja, które wysłały do Grecji samoloty specjalizujące się w gaszeniu ognia.

Tysiące mieszkańców przedmieść Aten spędziło noc poza domem, gdyż straż pożarna nakazała ewakuację. W pobliżu greckiej stolicy, walkę z żywiołem utrudnia silny wiatr. Miasto Maraton, gdzie znajdują się bezcenne antyczne ruiny, jest otoczone przez płomienie.

W pożarach w rejonie Aten nie ucierpiał dotąd żaden Polak - powiedział Sławomir Misiak z polskiej ambasady w Atenach. Jak wyjaśnił, na terenach objętych pożarami mieszka kilka polsko-greckich rodzin, ale dom żadnej z nich nie został zniszczony przez ogień. Nie ma także poszkodowanych wśród naszych turystów.

Dwa lata temu fala pożarów w lecie zabiła w Grecji 77 osób i zniszczyła tysiące hektarów lasów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.