Facebook Google+ Twitter

Gigantyczny karambol na brytyjskiej autostradzie. Zginęło 7 osób

Według ostatnich danych co najmniej siedem osób zginęło, a 51 zostało rannych. Liczba ofiar może wzrosnąć.

 / Fot. PAP/EPA/Chris Ison/PADo tragicznego zdarzenia, w którym uczestniczyło 27 samochodów, doszło w pobliżu miejscowości Taunton w południowo -zachodniej Anglii, w piątek wieczorem. Świadkowie zdarzenia opowiadają, że "słychać było straszny odgłos klaksonów, który nie ustawał".

"Wiadomo było, że coś się stało, płomienie szybko zaczęły sięgać wysoko i był okropny huk. Potem słychać było eksplozje, prawdopodobnie pękały opony" - relacjonuje pobliska mieszkanka. Przedstawiciel policji powiedział, że nie ustalono jeszcze dokładniej liczby ofiar.W akcji ratunkowej brało udział ok. 50 strażaków. Paul Slaven ze straży pożarnej stwierdził, że to "najgorszy wypadek drogowy, jaki ktokolwiek w Anglii pamięta". Jak podaje TVN24.pl, w wypadku brały udział m.in. dwie cysterny przewożące paliwo. Kula ognia była widoczna z dużej odległości.

Oficjalna przyczyna wypadku nie jest jeszcze znana. W trakcie zdarzenia padał ulewny deszcz i była mgła. Autostrada została zamknięta na odcinku ponad 25 km w obu kierunkach. Będzie zablokowana prawdopodobnie do niedzieli.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.