Facebook Google+ Twitter

Gigantyczny odkurzacz będzie czyścił morza i oceany z plastikowych odpadów?

James Dyson, multimilioner i filantrop przedstawił wizję ogromnego odkurzacza, który posprząta morza i oceany z odpadów.

Pacyficzna plama śmieci. / Fot. U.S. National Oceanic and Atmospheric Administration/Public DomainJames Dyson zaprojektował barkę czyszczącą M.V. Recyclone, która będzie wykorzystywać siłę odśrodkową. Najpierw będzie łowić śmieci przy pomocy sieci. Zasysać je będą cztery "cyklony". Wszystko będzie się dziać na powierzchni, bo w przeciwnym razie barka dokonywałaby również połowu ryb - informuje serwis Wyborcza.pl.

Skąd dbałość Dysona o czystość mórz i oceanów? Według wyliczeń naukowców pływa po nich 100 milionów ton plastikowych odpadów, które zabijają milion ptaków i 100 tys. ssaków w skali roku. Między Hawajami i Kalifornią pływają wielkie plamy śmieci, które wymagają sprzątnięcia. Wielka pacyficzna plama śmieci w 90 proc. składa się z tworzyw sztucznych.

James Dyson to wynalazca bezworkowego odkurzacza. W latach 70. wymyślił urządzenie, które działa na zasadzie cyklonu. Barka czyszcząca ma być większa od największego odkurzacza na świecie mierzącego 6 x 2 metry.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.