Facebook Google+ Twitter

Gigantyczny rachunek za korzystanie z Internetu

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-11-17 11:16

Posiadacze telefonów komórkowych z możliwością dostępu do internetu: pamiętajcie o zablokowaniu klawisza umożliwiającego szybkie łączenie się z internetem.

Telefon komórkowy Nokia N95 z możliwością dostępu do internetu. / Fot. Foto. A. NadzikowskiProducenci telefonów komórkowych wpadli na genialny pomysł umieszczania na klawiaturze osobnego przycisku do połączenia z Internetem. To z pozoru wydające się doskonałym udogodnienie, bywa zgubnym przy nieumiejętnym obchodzeniu się z własnym telefonem. Niejednokrotnie przekonali się o tym posiadacze tego typu telefonów komórkowych, gdy przyszło im zapłacić wysoki rachunek za usługi z których praktycznie nie korzystali.

Poprzez przypadkowe wciśnięcie przycisku, telefon sam sobie surfuje po necie, nawet przez całą noc, gdy jego właściciel spokojnie śpi. Bywają przypadki, że nawet w kieszeni gdy pomimo, że zablokowało się klawiaturę, poprzez przypadkowe dotkniecie przycisku uruchamiało się internet i każde, nawet bezwiedne, dotknięcie telefonu zmieniało strony internetowe nabijając rachunek.

Jak pisze dziennik "Le Monde", pewien Francuz - kierownik kawiarni koło Valenciennes nieopodal granicy z Belgią, otrzymał od operatora sieci Orange rachunek na kwotę 46 tys. euro za korzystanie z internetu. Według wstępnych ustaleń, karta SIM jego telefonu, łączyła go automatycznie z belgijską siecią.

Źródła:
Le Monde

interia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.11.2009 13:41

Mieszkańcy przygranicznego pasa wschodnich regionów Polski muszą także uważać na to żeby nie mieć uaktywnionej w telefonie usługi roamingowej. Zasięg krajowych przekaźników bywa tam słaby, natomiast sygnały przechwytują nadajniki Rosyjskie, Białoruskie, Ukraińskie i wystarczy chwila nieuwagi a za połączenie krajowe zapłacimy jak za przysłowiowe zboże. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Polsce to raczej sporadyczny problem. Wszystkie nowe telefony mają ustawienia, aby łączyć się za pomocą GPRS. A w tej usłudze płaci się za ilość ściągniętych oraz odebranych danych. Zatem wejście, nawet przypadkowe, do internetu nie uszczupli nam zbytnio portfela.
Bardziej zwrócił bym uwagę na ustawienia e-maila w telefonie. Klienci bawiąc się ustawieniami aparatu, często wybierają opcję aby telefon kilka razy dziennie, czasem co kilka minut sprawdzał ich pocztę. Nawet jeśli ustawienia nie są kompletne, to i tak telefon łączy się z internetem, a to już może sporo kosztować. A operator wystawia rachunek za połączenia i nie odpowiada za ustawienia telefonu klienta.
Myślę, że to ten drugi przypadek dotyczy opisanej historii Francuza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.11.2009 13:20

Czasopismo "Le Monde" słynie z wyszukiwania tego typu sensacji, dziennikarze obiecali za dwa tygodnie ujawnić kulisy sprawy: ) Obecnie sprawa jest badana kto ponosi odpowiedzialność za taki stan rzeczy, ale zasady na jakich została zawarta umowa i wysokość rachunku przemawiają na korzyść właściciela telefonu:) Najprawdopodobniej błąd systemu w sieci Orange spowodował całe to zamieszanie. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.11.2009 11:36

Z dostępnych informacji wiadomo, że z chwila gdy rachunek wynosił już 12 tys euro operator sieci wysłał powiadomienie do właściciela telefony,ale powiadomienie wysłane było pocztą elektroniczna - mailem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziwne. Jeśli rachunek znacznie przekracza te z poprzednich miesięcy, operatorzy zwykle dzwonią, żeby o tym poinformować - na wypadek, gdyby okazało się, że telefon został skradziony, dorwało się do niego dziecko, itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cenne spostrzeżenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.