Facebook Google+ Twitter

Gigapanorama Warszawy - projekt Warszawa360.pl

Największe zdjęcie cyfrowe w Polsce. Panorama Warszawy wykonana z połączenia 600 zdjęć. Interaktywny widok na centrum Warszawy z wysokości 170 metrów. Zobacz i oceń.

Screen z www.Warszawa360.pl / Fot. Radosław Piotrowski , Piotr Furman Niecodzienną panoramę Warszawy można zobaczyć od kilku tygodni pod adresem www.Warszawa360.pl. Została wykonana 29 czerwca 2010r. z dachu Hotelu Intercontinental, jednego z najwyższych budynków w centrum Warszawy. Ponad 600 zdjęć zostało połączonych razem, dzięki czemu możliwe jest dokładne zbliżenie każdego widocznego miejsca.

Maszt który został użyty podczas wykonywania zdjęć . / Fot. Radosław Piotrowski , Piotr FurmanPrezentacja umożliwia szybki podgląd wybranych punktów oraz wygenerowanie skrótu do aktualnego miejsca na panoramie, celem skopiowania go do np. maila. Można również włączyć podkład muzyczny, którym jest utwór zespołu Goya. Naszym zdaniem bardzo pasuje do klimatu prezentacji.

Rozdzielczość tego zdjęcia to 193 991 x 33 399 punktów, co daje wielkość około 6 Gigapixeli.
Jej wydruk przy 300 dpi mógłby mieć 16 metrów długości oraz 2.8 metra wysokości.

Jest to pierwsza z serii planowanych Gigapanoram. Autorzy przygotowują się już do wykonania kolejnej, tym razem z praskiej strony Warszawy.
Próbna panorama ze strony praskiej . / Fot. Radosław Piotrowski , Piotr Furman

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.