Facebook Google+ Twitter

Gilowska, Glapiński i Kaźmierczak w Radzie Polityki Pieniężnej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-17 20:28

Prezydent Lech Kaczyński wręczył nominacje nowym członkom Rady Polityki Pieniężnej - Zycie Gilowskiej, Adamowi Glapińskiemu i Andrzejowi Kaźmierczakowi.

W czasie uroczystości prezydent mówił, że Rada jest ciałem apolitycznym, na tyle na ile jest to możliwe. Zwrócił uwagę na pełną niezależność Rady Polityki Pieniężnej od organów, które powołują jej członków - czyli prezydenta, Sejmu i Senatu.

Lech Kaczyński powiedział, że nie może wydawać członkom RPP żadnych instrukcji, więc prosi ich, aby polityka rady sprzyjała rozwojowi gospodarczemu kraju. - Chciałbym prosić, abyście zachowywali umiar i rozsądek, aby konkretna sytuacja a nie przyjęty system dogmatów decydował o waszych decyzjach - mówił Lech Kaczyński.

W lutym mija sześcioletnia kadencja członków Rady Polityki Pieniężnej wyznaczonych przez głowę państwa. Wcześniej Sejm powołał do składu rady Elżbietę Chojnę-Duch, Andrzeja Bratkowskiego i Annę Zielińską-Głębocką. Z kolei Senat nominował Jana Winieckiego, Andrzeja Rzońcę i Jerzego Hausnera.

Pierwsze posiedzenia nowej rady z udziałem wszystkich nowopowołanych członków jest zaplanowane na piątek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.