Facebook Google+ Twitter

Gilowska i Misiąg na KUL-u, o konsolidacji finansów publicznych

"Konsolidacja finansów publicznych - utopia czy konieczność" - pod takim hasłem odbędzie się we wtorek 15 kwietnia konferencja na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim przygotowana przez Koło Naukowe Studentów Ekonomii KUL.

Zyta Gilowska. / Fot. Mariusz PułaPodczas konferencji była wicepremier Zyta Gilowska przedstawić ma ustrojowo-ekonomiczne cele konsolidacji finansów publicznych.

Wystąpi także, dr hab. Wojciech Misiąg, który od lat zajmuje się finansami publicznymi w Polsce. W latach 1989-1994 był wiceministrem finansów w czterech kolejnych polskich rządach. Od 1994 pracuje w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową. Był też przewodniczącym Rady Nadzorczej PZU S.A. w latach 1994-1996. Przygotowany wykład będzie dotyczył dylematów finansowania zadań publicznych.

O organizacyjnych aspektach konsolidacji finansów publicznych opowie Katarzyna Kuniewicz (KUL). Od lutego do czerwca 2006 roku pełniła funkcję sekretarza zespołu roboczego powołanego przez Ministra Finansów do opracowania założeń nowej ustawy o finansach publicznych.

Skutki konsolidacji finansów publicznych dla finansowania zadań publicznych przedstawi Adam Pędzioł od 17 stycznia 2007 r. wiceminister finansów. Natomiast o szansach konsolidacji finansów publicznych powie dr hab. Jolanta Szałno-Koguc (UMCS).

KNSE przygotowało także cykl szkoleń na które można się zapisywać jeszcze do 14 kwietnia w godz. 9.00-16.00 w budynku KUL w sali C-422. Szkolenia odbędą się z m.in.zakresu podstaw negocjacji, dotyczących podstaw zakładania i prowadzenia własnej firmy, zarządzania czasem i rozwoju osobistego, a także assessment centers.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.