Facebook Google+ Twitter

Gilowska nie schodzi z czołówek ogólnopolskich gazet

Rzeczpospolita: Gilowska nie składa broni Dziennik: Co mają na Gilowską. Gazeta Wyborcza: Biskupi - nie zabijaj teczką.

Zyta Gilowska nie przyjęła dymisji z rąk prezydenta RP Dymisja i podejrzenia wobec Zyty Gilowskiej, byłej wicepremier i minister finansów, o współpracę ze spec-służbami PRL to nadal czołówkowe materiały ogólnopolskich gazet.
Dziennik w tytyle pyta "Co mają na Gilowską", dając nadtytuł "Czy Gilowska to Tajny Współpracownik "Beata", która donosiła na gości Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego? Dziennik przytacza drmatyczny apel byłej wicepremier pod adresem swej przyjaciółki
- Weź coś powiedz, Urszula, czy ty Boga w sercu nie masz, przecież twój mąż najwyrażniej mnie wrobił w jakąś gigantyczną historię (...)
Wedle niektórych przypuszczeń mąż przyjaciółki prof. Gilowskiej mógł mieć udział w sprawie obecnych zarzutów wobec niej.

Rzeczpospolita stwierdza w tytule "Gilowska nie składa broni". I cytuje m.in. premiera Kazimierza Marcinkiewicza, który miał stwierdzić, iż przeżył dziesięć ciężkich dni, a obecnie sam sobie zadaje pytanie kto za tym wszystkim stoi.

Gazeta Wyborcza koncentruje się raczej na doniesieniach z dyskusji toczących się podczas Episkopatu Polski, którego obrady zdominowała ponoć sprawa lustracji i który lustrację miał kategorycznie skrytykować.
Gazeta cytuje ks. kardynała Stanisława Dziwisza. Wedle przytoczonych słów dostojnika Kościoła, lustracja jest tematem zastępczym i dzieli społeczeństwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.