Facebook Google+ Twitter

Gilowska okłamała poznaniaków ?

- Głosowałam za planem rozwoju UAM w 2004 r.- stwierdziła wicepremier, Zyta Gilowska podczas otwierania nowego gmachu UAM. To stwierdzenie nie zgadza się z sejmowymi stenogramami, z których wynika, że pani wicepremier wstrzymała się od głosu.

Poznań, 19.09.2007. Były rektor poznańskiego uniwersytetu prof. Stefan Jaruga (L), senator prof. Marek Ziółkowski (2L), wicepremier, minister finansów Zyta Gilowska (2P) i prof. Krystyna Łybacka (P) podczas uroczystości oddania do użytku nowej siedziby Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM / Fot. PAP/Bogdan BorowiakNowy gmach Uniwersytetu Adama Mickiewicza został sfinansowany z budżetu państwa. Przy jego otwieraniu, minister finansów stwierdziła z dumą, że cały czas popierała Poznań w rywalizacji pomiędzy UAM a UJ w sporze o dofinansowanie jednej z tych uczelni, z budżetu państwa.

Jednak jak wynika z sejmowych stenografów, Pani minister wstrzymała się o głosu w tej sprawie, co potwierdzają poznańscy posłowie.

Gilowska odpowiadając na zarzuty, twierdzi, że nie istotne jest to jedno głosowanie nad ustawą, gdyż z niej nie wynika sama kwota na wsparcie uniwersytetu. Jest ona rezultatem corocznego uwzględnienia poznańskiego uniwersytetu w w ustawie budżetowej. Wicepremier zadeklarowała, że w sporze między zwolennikami rozbudowy campusu poznańskiego czy krakowskiego, zawsze opowiadała się za tym pierwszym.

Była minister Edukacji i Sportu w rządzie SLD, Krystyna Łybacka uważa, że "momentu uchwalenia ustawy nie było żadnej batalii o pieniądze dla campusu UAM. Minister nie mógł nie dać pieniędzy, wynikających z ustawy".

Źródło: Gazeta.pl Poznań

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

nie okłamała tylko sie pomyliła

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zytka kłamczuszka ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.