Facebook Google+ Twitter

Gilowska: Tusk mnie zdradził

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-16 07:31

"Donald Tusk mnie zdradził" - mówi była wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska. W wywiadzie dla dziennika "Polska" podkreśla, że obecny premier nie zasługuje na jej zaufanie.

"Wielokrotnie wypominano mi, że powiedziałam: 'Donald, bracie'. Ba, przecież na początku dziejów Kain zabił Abla. Brata. Czy ktoś ma pretensje do Abla, że dał się zabić? To był brat" - mówi Zyta Gilowska.

Była wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej dodaje, że Donald Tusk potrafi bez mrugnięcia okiem bezwzględnie zlikwidować swoich konkurentów. Zyta Gilowska twierdzi też, że dobrze wie, kiedy premier kłamie. "Donald Tusk zły bądź mijający się z prawdą ma ciemne oczy, piwne. Zadowolony, rozluźniony ma niebieskie" - mówi była minister finansów w wywiadzie dla "Polski".

Zyta Gilowska zarzuca obecnemu szefowi resortu finansów Jackowi Rostowskiemu, że Polska jest zupełnie nieprzygotowana do kryzysu. Jej zdaniem nie ma on klarownego poglądu, którego się twardo trzyma, tylko wygłasza komunikaty na polecenie premiera. "A to z kolei świadczy, że nie ma uzgodnionego scenariusza reakcji na przyszłe wydarzenia kryzysowe" - twierdzi Gilowska.

Wywiad z Zytą Gilowską - w dzienniku "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.