Facebook Google+ Twitter

Gimnazja nie omówiły wszystkich lektur, ktore były na teście

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-24 18:03

Kilkunastu zdenerwowanych rodziców interweniowało już w Wielkopolskim Kuratorium Oświaty. Twierdzą, że na egzaminie gimnazjalnym w części humanistycznej pojawiły się pytania dotyczące nieprzerabianych na lekcjach lektur. Chodzi o "Syzyfowe prace " i "Kamienie na szaniec".

Barbara Zatorska z Wielkopolskiego Kuratorium powiedziała Radiu Merkury, że takie sygnały muszą być zweryfikowane, bo czasami w grę wchodzą emocje. Potwierdziła, że w jednym przypadku rzeczywiście stwierdzono, że lektury nie były omawiane, w innej szkole skontrolowanej przez wizytatora - polonista omówił na lekcjach i "Syzyfowe Prace" i "Kamienie na Szaniec".

Za realizację podstawy programowej odpowiada nauczyciel przedmiotu, a nadzór nad tym sprawuje dyrektor szkoły i to on musi wyciągnąć ewentualne konsekwencje. Wszystkie skargi zostaną sprawdzone i przekazane do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Tylko ona może podjąć decyzje w sprawie uczniów, którzy stracili punkty, bo nauczyciel nie omówił z nimi niektórych lektur.

Radio Merkury/jkf/dyd

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W gimnazjum się nic nie czyta, bo: 1) nauczyciel niedobry 2) bo książki za drogie, 3) za dużo wymagają. A potem dziwota i gorączka mamy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.