Facebook Google+ Twitter

Gimnazjaliści napisali dziś test humanistyczny

Dziś uczniowie trzecich klas gimnazjum przystąpili do testu humanistycznego, który zapoczątkował trwający trzy dni maraton egzaminacyjny. Gimnazjaliści jutro zmierzą się z częścią matematyczno-przyrodniczą, a w czwartek z językiem obcym.

Gimnazjum nr 3 w Lublinie / Fot. Anaraga, Creative Commons, wikipedia.plZadaniem egzaminu gimnazjalnego jest sprawdzenie, w jakim stopniu uczniowie opanowali poznane przez trzy lata wiadomości i umiejętności istotne dla przedmiotów humanistycznych, matematyczno - przyrodniczych i języka obcego nowożytnego.

Egzamin gimnazjalny 2011. Uczniowie napisali test humanistycznyW dzisiejszej, humanistycznej części, zadaniami gimnazjalistów było czytanie i interpretowanie tekstów kultury oraz stworzenie własnego tekstu. W tej części znajdą się pytania z zakresu: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie i sztuki oraz ścieżek edukacyjnych: filozoficznej, regionalnej, czytelniczej i medialnej, europejskiej oraz kultury polskiej na tle tradycji śródziemnomorskiej. Egzamin humanistyczny trwa 120 minut.

Egzamin gimnazjalny 2011. Pytania testu humanistycznegoW środę gimnazjaliści przystąpią do części matematyczno-przyrodniczej. Ta część ma sprawdzić, czy uczniowie poprawnie stosują terminy, pojęcia i procedury niezbędne w praktyce życiowej i dalszym kształceniu, jak wyszukują i stosują informację oraz czy potrafią poprawnie opisywać fakty, związki i zależności, w szczególności przyczynowo-skutkowe, funkcjonalne, przestrzenne i czasowe. W tej części uczniowie zmierzą się z zadaniami z: matematyki, biologii, chemii, fizyki i astronomii i geografii oraz ścieżek edukacyjnych: prozdrowotnej, ekologicznej i europejskiej. Egzamin matematyczno-przyrodniczy, podobnie jak humanistyczny, potrwa 120 minut.

Trzeciego dnia uczniowie zmierzą się z językiem obcym nowożytnym. Oczywiście, największą popularnością cieszy się angielski. Gimnazjaliści zdają także: francuski, hiszpański, niemiecki i rosyjski. Ta część egzaminu ma za zadanie sprawdzić odbiór tekstu słuchanego i czytanego oraz reagowanie językowe. Test z języka obcego potrwa 90 minut.

Egzamin gimnazjalny zdają wszyscy uczniowie, a przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia szkoły. Wyniki z testów gimnazjaliści powinni poznać w połowie czerwca. To między innymi na ich podstawie absolwenci gimnazjów przyjmowani są do szkół średnich. Obecnie wyznacznikiem tego, czy uczeń dostanie się do wymarzonej klasy liceum, technikum czy szkoły zawodowej, jest nie tylko wiedza i umiejętności, ale także liczba punktów, jaką uczeń uzyskał z testów i ocen na świadectwie.

Czytaj także:

Egzamin gimnazjalny: część humanistyczna - podstawowe informacje
Egzamin gimnazjalny: część matematyczno-przyrodnicza. Testy i klucz
Egzamin gimnazjalny: część językowa - podstawowe informacje
Ranking liceów 2011. W24 radzi, którą szkołę wybrać
Egzamin gimnazjalny 2011. Najważniejsze informacje o testach po gimnazjum
Egzamin gimnazjalny. Przygotuj się z nami!
Egzamin gimnazjalny. Jak poradzić sobie ze stresem?
Gimnazjalisto, szukasz przecieku przed egzaminem? Mamy Cię!
Test gimnazjalny trafił do sieci. CKE: to fałszywy arkusz
Egzamin gimnazjalny 2010. Przejrzyj przed egzaminem 2011
Egzamin gimnazjalny 2010. Zobacz arkusz i przykładowe odpowiedzi
Egzamin gimnazjalny 2010. Język obcy. Arkusze i odpowiedzi
Próbny egzamin gimnazjalny 2010 - dzień drugi. Odpowiedzi już jutro
Próbny egzamin gimnazjalny 2010 z Operonem. Wideo
Próbny egzamin gimnazjalny. Przedmioty humanistyczne już dziś, odpowiedzi dzień później
Próbny egzamin gimnazjalny z języka rosyjskiego. Zobacz arkusze
Próbny egzamin gimnazjalny 2010 - języki obce. Odpowiedzi w sobotę

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.