Facebook Google+ Twitter

Gimnazjaliści uczyli się strzeleckiego fachu z Agnieszką Staroń

O zamiłowaniu do sportu, strzelectwie, udziale w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w opowiadała uczniom I klasy Gimnazjum oo. Bernardynów wielokrotna mistrzyni Europy w strzelectwie Agnieszka Staroń.

Agnieszka Staroń podczas opowieści o swoim zamiłowaniu do strzelectwa / Fot. Piotr DrzewieckiStaroń jest wielokrotną medalistką oraz rekordzistką mistrzostw Polski. Na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach zajęła 14 miejsce (karabin pneumatyczny 10 m). Kwalifikacje do Pekinu zdobyła na Mistrzostwach Europy 2007 w Deauville, zajmując 4 miejsce.

- „Spotkanie z olimpijką” zostało zorganizowane już po raz drugi. Kilka lat temu gościliśmy Ranatę Mauer-Różańską, medalistkę olimpijką
- mówi Paweł Szyjkowski, pomysłodawca spotkania. - Przez takie inicjatywy, chcemy pokazać uczniom, że pasja w życiu jest bardzo ważna. Dzięki zamiłowaniu, między innymi do sportu, młodzież ma się czym zająć, uczy się planować sobie czas. Obecnie tradycyjne sporty przestają być dla młodych atrakcyjne, dlatego staramy się pokazać im inne dyscypliny i możliwości samorealizacji - dodaje. Klasa uczestnicząca w spotkaniu wraz z olimpijką / Fot. Piotr Drzewiecki

Uczniowie solidnie przygotowali się do spotkania z zawodniczką. Kilka dni wcześniej uczestniczyli w zajęciach na strzelnicy, gdzie mogli sami spróbować swoich sił w tej wcale niełatwej dyscyplinie. Agnieszka Staroń Prezentacja prawidłowej postawy strzeleckiej / Fot. Piotr Drzewieckiopowiedziała o początkach swojej kariery, o trudach treningów, ale i zadowoleniu z wygranej. Zadawali bardzo dużo pytań, dotyczących spraw technicznych, przebiegu zawodów, jak i pobytu w Pekinie, czy innych miejscach na świecie, gdzie odbywają się zawody w strzelectwie. Na zakończenie każdy mógł potrzymać karabin olimpijki, z którego korzysta na co dzień. Pani Agnieszka z radością odpowiadała na każde pytanie, na zakończenie pozostawiła gimnazjalistom swoje autografy.

Organizatorzy przewidują kolejne „Spotkania z olimpijczykiem”. - Chcemy zaprosić naszych lekkoatletów, gdyż Na zakończenie spotkania każdy uczeń mógł przymierzyć się do karabinku pani Agnieszki / Fot. Piotr Drzewieckimamy w szkole sekcję lekkoatletyczną, a marzymy także o spotkaniu z Otylią Jędrzejczak. Zobaczymy, co uda nam się zorganizować - dodaje z uśmiechem Szyjkowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.