Gimnazjaliści z Bytomia triumfują w Pucharze Premiera

Gmach Gimnazjum nr1 w Bytomiu
Piłkarze bytomskiego Gimnazjum nr 1 pokonali w Warszawie drużynę SP "Olo" Władysławów z Wielkopolski podczas finału Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska.

Sukces uczniów z bytomskiego Gimnazjum nr1, którzy spośród dziesięciu tysięcy uczestników w całym kraju zostali zwycięzcami finału Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Bytomianie pokonali w Warszawie drużynę z Wielkopolski, SP "Olo" Władysławów 2:1.

Uczestnicy Turnieju rozpoczęli eliminacje na szczeblu gmin, a w bytomskich eliminacjach wzięło udział 280 uczestników, jako iż obiekt w Bytomiu gościł zespoły innych miast Śląska. Jest też bytomski Orlik pierwszym obiektem w naszej aglomeracji, budowanym w ramach rządowego programu "Moje Boisko Orlik 2012".

Z kolei w eliminacjach wojewódzkich, które miały miejsce w Rudzie Śląskiej, zajęli drugie miejsce, a podczas finału wojewódzkiego w Dankowicach pokonali drużyny z Sosnowca i Jastrzębia-Zdroju.

Sobotni triumf w finale Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska zapewnili bytomskiemu Gimnazjum nr 1 Dawid Gargasz (kapitan zespołu), Daniel Sadowski, Klaudiusz Knapczyk, Paweł Murlowski, Damian Miszczak, Karol Banaś, Kamil Junkiert, Dawid Skrzypiński, Denis Klapka oraz Adam Drewońko. Opiekunem - trenerem jest Bogdan Dudziak.

Jak mówi prezydent Bytomia, Piotr Koj: - Sukces bytomian cieszy mnie niezmiernie. Idea budowy "orlików" zakładała lepszy dostęp młodzieży do obiektów sportowych. My skorzystaliśmy okazji pozyskania środków zewnętrznych na budowę tych boisk, ale trzeba pamiętać, że w Bytomiu w ciągu czterech lat powstało 17 boisk i dwie hale sportowe, a w szkołach remontujemy sale gimnastyczne. Odbudowujemy zniszczoną przez lata infrastrukturę sportową właśnie po to, żeby młodzież miała gdzie ćwiczyć i spędzać wolny czas. Mam nadzieję, że sobotnie, spektakularne zwycięstwo bytomian jest tylko preludium do kolejnych sukcesów, które nastąpią już wkrótce.

Warto zauważyć, że w Bytomiu powstały dwa Orliki , pierwszy pod koniec 2008 roku przy ul. Chorzowskiej, drugi z końcem roku ubiegłego przy ul. Tysiąclecia 7.

Wyniki i klasyfikacja końcowa Turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska
Dziewczynki młodsze SP 12 Tęcza Bydgoszcz - UKS Sprinter Gościno 2:0
Chłopcy młodsi UKS Wodnik Górzno - UKS 4 Kościan 1:2
Dziewczynki starsze MUKS 2 Stilon Gorzów - Barcelona Gościno 4:0
Chłopcy starsi OLO Władysławów - Gimnazjum r 1 Bytom 1:2

Ekipy, które zajęły miejsca 1-4 zostały wyposażone dodatkowo w torby sportowe. Wszyscy uczestnicy finału ogólnopolskiego otrzymali również kurtki sportowe.

Wyniki i klasyfikacja końcowej Turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska:
- Dziewczynki młodsze SP 12 Tęcza Bydgoszcz - UKS Sprinter Gościno 2:0
- Chłopcy młodsi UKS Wodnik Górzno - UKS 4 Kościan 1:2
- Dziewczynki starsze MUKS 2 Stilon Gorzów - Barcelona Gościno 4:0
- Chłopcy starsi OLO Władysławów - Gimnazjum r 1 Bytom 1:2
- Każda zwycięska drużyna otrzymała w nagrodę kamery dla zawodników oraz tygodniowy pobyt w dowolnie wybranym Centralnym Ośrodku Sportu. Za zajęcie drugiego miejsca, ekipy zostały nagrodzone sprzętem mp4, a za trzecie miejsca - mp3.