Facebook Google+ Twitter

Gimnazjaliści z Katowic chcą znać wyniki egzaminu, zanim wybiorą liceum

Gimnazjaliści z Katowic zmuszeni są wybrać szkołę zanim poznają wyniki egzaminu gimnazjalnego. Maturzyści nie muszą wybierać uczelni w ciemno, znają wyniki egzaminu dojrzałości przed rekrutacją na studia - argumentują uczniowie. Dlaczego więc my mamy wybierać szkołę w ciemno? - pytają gimnazjaliści.

Fot. ilustracyjna / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Lublin_dzielnica_wrotkow_szkola_gimnazjum_nr_3.JPG&filetimestamp=20090831190822Gimnazjaliści z Katowic muszą wybrać szkołę, do której chcą się dostać jeszcze przed ogłoszeniem wyników egzaminu gimnazjalnego. - O dostaniu się do dobrego liceum decyduje czasem nawet jeden punkt. Trudno tak precyzyjnie ocenić się samemu - mówi serwisowi wyborcza.pl Monika Kamińska, która z powodu zaledwie kilku punktów nie dostała się do wymarzonego liceum.

Uczniowie zwracają uwagę na to, że gdyby znali wyniki egzaminów jeszcze przed złożeniem aplikacji do danej szkoły mogliby uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Po siedmiu latach próśb problem został rozwiązany. Katowicki kurator oświaty wyszedł naprzeciw oczekiwaniom gimnazjalistów. Sprawa została załatwiona jedynie na rok.

W tym roku elektroniczna rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych trwa od 10 do 18 maja. Na 18 maja Centralna Komisja Egzaminacyjna ustaliła też ogłoszenie wyników egzaminów.

Źródło: wyborcza.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.