Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

371 miejsce

Gimnazjalistki w ciąży po zabawie w słoneczko. Film w sieci

Na internetowych portalach społecznościowych pojawiają się linki do dziwnych serwisów informacyjnych z sensacyjnymi newsami. Uważaj, by nie stracić pieniędzy.

 / Fot. Zrzut ekranu /https://www.youtube.com/watch?v=gW4sXlegyTgOd czasu do czasu na profilach znajomych pojawiają się sensacyjne wiadomości. A to, że gimnazjalistki zaszły w ciążę, a to że ksiądz zgwałcił lub jak bawią się dziewczyny na domówkach. Wszystko zabarwione erotyczną pikanterią i ostrzeżeniem… 18+. Wystarczy kliknąć i popatrzeć.

Kliknięcie na news prowadzi do fałszywego serwisu informacyjnego prezentującego nagranie wideo, które w rzeczywistości nie jest „filmikiem” a aplikacją służącą do „wyłudzania” numerów telefonów komórkowych wyjaśnia jeden z internautów zamieszczając na YT ostrzeżenie.

Metoda wyłudzania jest stara jak świat. Zaciekawienie, obietnica, prośba o odwzajemnienie i gotowe. A w rezultacie zamiast obiecanego dostępu do filmu nieostrożny internauta otrzymuje rachunek do opłacenia. Bądź więc ostrożny i włącz myślenie, zwłaszcza w chwili internetowej euforii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Aby zablokować wyłudzanie najlepiej natychmiast pójść z komórką do punktu swojego operatora komórki, np PLAY, gdzie ostatnio wiele było przypadków konieczności "anulowania" dalszych wyłudzeń przy pomocy "kontr-esemesa".

Komentarz został ukrytyrozwiń

W facebooku krąży rzeczywiście mnóstwo takich okienek wyłudzających smsy! Pierwszy jaki zauważyłem był film z wodowania zaginionego na oceanie samolotu z Indonezji. Nie chodzi zatem tylko o treści obrazoburcze obyczajowo. Trzeba uważać!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawiam się, w którym momencie dojdziemy do ściany absurdu w używaniu najnowszych wynalazków informatycznych i elektronicznych?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co więcej kliknięcie w dany link może automatycznie wysłać wiadomość do naszych znajomych, w której "zachęcamy" do obejrzenia fimiku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.