Facebook Google+ Twitter

Gimnazjalisto, bądź @ktywny!

W marcu ruszył program edukacji medialnej „@ktywista”. Ma służyć gimnazjalistom z całej Polski, pokazać jak aktywnie i odpowiedzialnie korzystać z nowych mediów, jako narzędzi zaangażowania społecznego. Ma też ich zachęcać ich do działań użytecznych dla lokalnej społeczności.

Animatorka Marta Ponikowska / Fot. CEOGłównym celem programu, realizowanego wspólnie z serwisem Wiadomości24.pl, jest pokazanie młodym ludziom, jak pomóc w tworzeniu koalicji szkół i lokalnych mediów na rzecz zwiększania udziału uczniów w życiu publicznym. Uczestnicy programu mają też okazję do zdobywania i wykorzystywania w praktyce wiedzy na temat Parlamentu Europejskiego - czytamy na stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Jak wygląda to w praktyce? Nauczyciele są wyposażani w materiały pomocnicze, aby mogli pomóc swoim uczniom w działaniu - wyniki pracy można będzie śledzić na stronie internetowej. Dodatkowo mają odbywać się spotkania z dziennikarzami obywatelskimi, a także lokalne pikniki obywatelskie. Aby zachęcić uczniów do aktywnej pracy i pobudzić ich do kreatywnego myślenia, zaplanowane zostały dwa moduły szkoleń.

Szkolenie w Warszawie / Fot. CEOPierwsze takie spotkania odbyły się na wiosnę - odwiedzono już osiem miast, w których odbyły się zajęcia pod hasłem: ”Wprowadzenie do programu i elementy diagnozy społecznej”. Uczestnicy mogli dowiedzieć się kim jest dziennikarz obywatelski, jak wygląda jego praca, jak może zbierać informacje, a także jak posługiwać się podstawowymi narzędziami pracy dziennikarza.

Zajęcia te zostały odebrane bardzo entuzjastycznie, jak relacjonuje na stronie CEO Marta Ponikowska, animatorka: - Uczestnicy pisali po szkoleniu m.in. tak: wyśmienity pomysł na szkolenie w tej dziedzinie uczniów; było genialnie, fajni ludzie, atmosfera, a przy okazji można było się czegoś nauczyć; było super, ale za krótko; takie szkolenia powinny być częściej! Pełni energii, wyposażeni w nowe metody i możliwości pracy, nowe kontakty i inspiracje - tak można opisać uczniów, którzy wychodzili po szkoleniu programu @ktywista.

Następne takie spotkania odbędą się na jesieni, program zaś kończy się w 2010 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.