Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7912 miejsce

Gimnazjum Nr 1 rządzi w Szczutowie

We wtorek gimnazjaliści z płockiej jedynki wyruszyli na trasy XXII Crossu Szczutowa. Przywieźli 11 medali. Trzykrotnie zapełniali całe podium. Zdecydowanie wygrali klasyfikację drużynową dziewcząt i chłopców.

od lewej: Marcelina Kawecka, Weronika Ners, Monika Załęska, Aleksandra Kozakiewicz / Fot. Piotr MieszkowskiPierwsze na starcie kilometrowej trasy stanęły dziewczęta z rocznika 1995. W ponad siedemdziesięcioosobowej grupie znalazło się jedenaście uczennic G-1. Podobnie jak przed tygodniem, podczas Biegu Wagarowicza, całe podium zapełniły uczennice klasy sportowej. Jako pierwsza na ostatnią prostą wybiegła Dominika Muraszewska, która nie oddała już prowadzenia do samej mety. Druga finiszowała Agata Muszyńska, a tuż za nią Natalia Kochanowska.

W biegu chłopców walka o medale była bardziej zacięta i tylko jeden krążek przypadł uczniom Start do biegu dziewcząt rocznika 1995 / Fot. Piotr Mieszkowskijedynki. O brązowy medal na ostatniej prostej walczyli Mateusz Kuczyński i Cezary Woźniak. Co dziesięć metrów zmieniała się ich kolejność, ale ostatecznie więcej sił zachował Mateusz i to on cieszył się z brązowego medalu.

Podium chłopców rocznika 1994 wyglądało imponująca. / Fot. Piotr MieszkowskiW roczniku 1994 zdecydowany popis dali chłopcy. Cztery pierwsze miejsca przypadły dla uczniów klasy sportowej z G-1. Do ostatnich metrów nie było tylko wiadomo jaka będzie Dominika Muraszewska / Fot. Piotr Mieszkowskikolejność. Ostatecznie wygrał Michał Ciarkowski przed Łukaszem Pęszyńskim i Marcinem Strusińskim. Tuż za podium znalazł się Arkadiusz Chotomski, który przegrał medal na ostatnich metrach. Z tej samej klasy o medal postarała się jeszcze Marta Konczalska, która wywalczyła srebro.

Puchar za klasyfikację drużynową odebrały Monika, Wera, MArcela i Ola, jako najstarsze i najbardziej utytułowane w drużynie. / Fot. Piotr MieszkowskiW biegu trzecioklasistek klasę pokazały uczestniczki Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży sprzed trzech dni. To one narzuciły od startu tempo biegu, które pozostałe biegaczki z trudem mogły utrzymać. Po półmetku zdecydowanie przyspieszyły i oderwały się od pozostałych zawodniczek. Jako pierwsza na ostatnią prostą wybiegła niezagrożona Marcelina Kawecka, a po chwili pozostała trójka dziewcząt. Tym razem druga na metę wpadła Monika Załęska a trzecia Aleksandra Kozakiewicz, naciskana do ostatnich metrów przez Weronikę Ners.

Od lewej: Adrianna Dymek, Agata Muszyńska, Natalia Kochanowska, Dominika Muraszewska i Katarzyna Kubiatowska / Fot. Piotr MieszkowskiDobry start uczniów i uczennic klas sportowych, to efekt systematycznej pracy treningowej. To dopiero początek sezonu, ale dotychczasowe starty świadczą o wysokiej formie i z pewnością jeszcze nie raz będzie można usłyszeć o sukcesach lekkoatletów z Gimnazjum Nr 1 w Płocku. Najbliższy start, to Rejonowe Biegi Przełajowe, które odbędą się 17 kwietnia na lotnisku Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku. Będzie to kwalifikacja do finału wojewódzkiego Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Agata Muszyńska / Fot. Piotr MieszkowskiNatalia Kochanowska / Fot. Piotr MieszkowskiAda Dymek wyprzedza Ewelinę Borkowską / Fot. Piotr MieszkowskiCezary Woźniak / Fot. Piotr Mieszkowski


Michał Winiarek / Fot. Piotr MieszkowskiMichał Ciarkowski / Fot. Piotr MieszkowskiŁukasz Pęszyński / Fot. Piotr MieszkowskiMarcin Strusiński i Arek Chotomski na ostatnich metrach biegu / Fot. Piotr Mieszkowski


Start do biegu dziewcząt rocznika 1994 / Fot. Piotr MieszkowskiMarta Konczalska na finiszu / Fot. Piotr MieszkowskiMarta Konczalska (z lewej) i Eliza Majewska po dekoracji / Fot. Piotr Mieszkowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Za dużo zdjęć...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.