Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28748 miejsce

Gimnazjum nr 1 w Płocku najlepsze na Mazowszu

Tradycyjnie pierwszą dyscypliną rywalizacji wojewódzkiej Szkolnego Związku Sportowego Warszawy i Województwa Mazowieckiego są finały w biegach przełajowych.

Start biegu na 1km dziewcząt rocznika 1995 / Fot. Piotr MieszkowskiTym razem na tereny koło Jedlińska nad Radomką wyjechała rekordowa liczba uczniów z Gimnazjum Nr 1 w Płocku, którzy w eliminacjach rejonowych wywalczyli prawo startu w finałach. Dla uświadomienia rangi imprezy, warto podkreślić, że w każdych eliminacjach startuje średnio około 1000 uczestników, co przy przemnożeniu przez 8 rejonów, daje pokaźną liczbę 8 tysięcy uczestników na całym Mazowszu. Wśród nich znalazło się aż 28 osób z Gimnazjum Nr 1 w Płocku. Tak liczna grupa uczestników zaostrzyła apetyty na medale i dobre miejsca w klasyfikacji drużynowej, czego nie ukrywali ich opiekunowie.

Dominika Muraszewska - srebrna medalistka / Fot. Piotr MieszkowskiI długo nie trzeba było czekać. W pierwszym biegu na 1 km dziewcząt z rocznika 1996 bardzo dobrze zaprezentowała się Dominika Muraszewska. Około 300 m przed metą rozpoczęła finisz z dziesiątej pozycji. Z metra na metr przesuwała się na lepsze miejsce, by 60 m przed metą biec już na pozycji medalowej. Na ostatnim odcinku zdołała jeszcze wyprzedzić jedną gimnazjalistkę i ostatecznie padła za metą ze zmęczenia, ale z radością ze srebrnego medalu. Pięć pozycji za Dominiką finiszowała Natalia Kochanowska (7.). Dziewiąta była Agata Muszyńska.

Bieg chłopców - rocznik 1995 / Fot. Piotr MieszkowskiKolejne dwa biegi pozwoliły trochę odpocząć od emocji związanych z walką o medale. W klasach pierwszych chłopców najlepiej pokazał się Mateusz Kuczyński, który był 12., a wśród starszych dziewcząt na najwyższym miejscu (33.) finiszowała Eliza Majewska.

Michał Ciarkowski (448) goni stawkę medalową / Fot. Piotr MieszkowskiNastępni na starcie stanęli chłopcy z rocznika 1994. Do pokonania mieli dystans 1500 m. Niezbyt pomyślny start i niestety w czołowej grupie zabrakło zawodników z G-1. Po około 500 m do przodu zaczął się przesuwać Michał Ciarkowski, by za chwilę znaleźć się w pierwszej dziesiątce. Na ostatnich 500 m zaczął pogoń za stawką medalową. Na ostatnim zakręcie przed finiszową prostą udało mu się wskoczyć na trzecią pozycję. Napierany do ostatnich metrów obronił brązowy medal. Dwunasty przybiegł jego kolega klasowy Łukasz Pęszyński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.