Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gimnazjum nr 1 w Płocku najlepsze na Mazowszu

Piotr Mieszkowski
Piotr Mieszkowski
Start biegu na 1km dziewcząt rocznika 1995
Start biegu na 1km dziewcząt rocznika 1995 Piotr Mieszkowski
Tradycyjnie pierwszą dyscypliną rywalizacji wojewódzkiej Szkolnego Związku Sportowego Warszawy i Województwa Mazowieckiego są finały w biegach przełajowych.

Tym razem na tereny koło Jedlińska nad Radomką wyjechała rekordowa liczba uczniów z Gimnazjum Nr 1 w Płocku, którzy w eliminacjach rejonowych wywalczyli prawo startu w finałach. Dla uświadomienia rangi imprezy, warto podkreślić, że w każdych eliminacjach startuje średnio około 1000 uczestników, co przy przemnożeniu przez 8 rejonów, daje pokaźną liczbę 8 tysięcy uczestników na całym Mazowszu. Wśród nich znalazło się aż 28 osób z Gimnazjum Nr 1 w Płocku. Tak liczna grupa uczestników zaostrzyła apetyty na medale i dobre miejsca w klasyfikacji drużynowej, czego nie ukrywali ich opiekunowie.

I długo nie trzeba było czekać. W pierwszym biegu na 1 km dziewcząt z rocznika 1996 bardzo dobrze zaprezentowała się Dominika Muraszewska. Około 300 m przed metą rozpoczęła finisz z dziesiątej pozycji. Z metra na metr przesuwała się na lepsze miejsce, by 60 m przed metą biec już na pozycji medalowej. Na ostatnim odcinku zdołała jeszcze wyprzedzić jedną gimnazjalistkę i ostatecznie padła za metą ze zmęczenia, ale z radością ze srebrnego medalu. Pięć pozycji za Dominiką finiszowała Natalia Kochanowska (7.). Dziewiąta była Agata Muszyńska.

Kolejne dwa biegi pozwoliły trochę odpocząć od emocji związanych z walką o medale. W klasach pierwszych chłopców najlepiej pokazał się Mateusz Kuczyński, który był 12., a wśród starszych dziewcząt na najwyższym miejscu (33.) finiszowała Eliza Majewska.

Następni na starcie stanęli chłopcy z rocznika 1994. Do pokonania mieli dystans 1500 m. Niezbyt pomyślny start i niestety w czołowej grupie zabrakło zawodników z G-1. Po około 500 m do przodu zaczął się przesuwać Michał Ciarkowski, by za chwilę znaleźć się w pierwszej dziesiątce. Na ostatnich 500 m zaczął pogoń za stawką medalową. Na ostatnim zakręcie przed finiszową prostą udało mu się wskoczyć na trzecią pozycję. Napierany do ostatnich metrów obronił brązowy medal. Dwunasty przybiegł jego kolega klasowy Łukasz Pęszyński.

Nadszedł czas na bieg dziewcząt z trzecich klas gimnazjum. Tu na starcie stanęło sześć zawodniczek z klasy sportowej G-1. Po starcie biegu utworzyła się grupka prowadząca, w której znalazły się Marcelina Kawecka i za chwilę Aleksandra Kozakiewicz. Tuż za prowadzącą grupą biegły Monika Załęska i Weronika Ners. W decydującej fazie biegu na prowadzenie wyszła Marcelina Kawecka, która kontrolując sytuację nie oddała prowadzenia do mety zdobywając złoty medal. Zacięta walka toczyła się o srebro. Ola Kozakiewicz zaatakowała 150 m przed metą i wyszła na drugą pozycję. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Raz na drugim, raz na trzecim miejscu. Cały finisz ścigania i ostatecznie Kozakiewicz zdobyła brązowy medal. Równie pasjonujący finisz stoczyły Monika Załęska i Weronika Ners. Na ostatnich pięćdziesięciu metrach Ners wyskoczyła zza pleców Załęskiej licząc na pokonanie swojej koleżanki. Monika jednak nie dała za wygraną i ścigając się do końca wywalczyła ósme miejsce - Weronika tuż za nią.
W najstarszej grupie chłopców zaakcentowali swoją obecność Dawid Wilczyński i Łukasz Chmura, którzy dorzucili punkty do łącznej klasyfikacji.

Z nieoficjalnych informacji od organizatora wiadomo, że zarówno dziewczęta, jak i chłopcy w klasyfikacjach drużynowych zajęli pierwsze miejsca na Mazowszu. Gimnazjum nr 1 w Płocku jest najlepszą szkołą Mazowsza w biegach przełajowych. Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów nastąpi 6 maja na Mazowieckich Sztafetowych Biegach Przełajowych w Siedlcach, gdzie wystartują sztafety G-1 w kategorii zarówno dziewcząt, jak i chłopców.

Cztery medale indywidualne oraz wiele miejsc w pierwszych trzydziestkach biegów to niewątpliwy sukces uczniów i uczennic z G-1. Zwycięstwo w klasyfikacji łącznej i pozostawienie w polu szkół z takich potęg sportowych jak Warszawa, Radom, czy Siedlce to zasługa lekkoatletycznych klas sportowych. Nie można tu zapomnieć o nauczycielach szkół podstawowych, którzy zainteresowanie bieganiem wpajają już od najmłodszych klas w swoich szkołach przyprowadzając swoich podopiecznych na zawody. To głównie z nich rekrutują się przyszli gimnazjaliści z płockiej "jedynki".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wywiad z prezesem Jagiellonii Białystok Wojciechem Pertkiewiczem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto