Facebook Google+ Twitter

Gimpball Rally 08 przejedzie przez Polskę, a policja nic nie wie!

Ryczące silniki samochodów, piękne kobiety, hektolitry wypitego piwa – to obraz szalonego wyścigu Gimpball Rally 2008, który 11 czerwca będzie w Warszawie. Uczestnicy wyścigu po polskich drogach ścigają się łamiąc przepisy drogowe dla... celów charytatywnych. Jak się okazuje polskie władze nic o takim wyścigu nie wiedzą.

http://gimpball08.co.uk / Fot. screen- Odpicuj swoja brykę, wyczyść swój superszybki samochód! - nawołują organizatorzy Gimpball Rally 2008. W czerwcu Warszawę nawiedzą motoszaleńcy, entuzjaści ryczących silników, dobrych imprez. Kierowcy, szaleńcy, a jednocześnie ludzie o złotym sercu.

Policja i ratusz nie wiedzą nic

O Gimpball Rally 08 nic nie wie Komenda Stołeczna Policji. W biurze prasowym KSP dowiedzieliśmy się, że zgodę na tego typu imprezy musi wydać ratusz. Po wydaniu zgody, władze Warszawy zlecają policji zabezpieczenie imprezy. W biurze prasowym ratusza wywołaliśmy konsternację. Urzędnicy poprosili nas o szczegółowego maila z informacjami w tej sprawie.

Czy Gimpball Rally 08 będzie imprezą nielegalną czy też organizatorzy nie zwrócili się jeszcze do władz miasta z prośbą o pozwolenie na przejazd ulicami Warszawy? Staramy się to potwierdzić...

Twoja podróż dopiero się zaczyna

- Nadchodzi transeuropejski wyścig, który wymaga wytrzymałości, siły i woli zwycięstwa za wszelką cenę - czytamy na stronie gimpball08.co.uk.

Gimpball Rally to samochodowy wyścig zapaleńców, maniaków prędkości. - 2500 mil autostrad, imprezy i fruwające dookoła części samochodowe - czytamy ekstatyczne wpisy na oficjalnej stronie wyścigu.

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. AKPATegoroczna edycja zaczyna się 7 czerwca. Ścigający się wystartują z brytyjskiego miasteczka Sailsbury. Część z nich na pewno będzie na ciężkim kacu, bo dzień wcześniej odbędzie się impreza inaugurująca wyścig. I na pewno będzie można na niej wypić coś więcej niż Colę. Trasa wyścigu wiedzie przez tor wyścigowy w Nurburgringen, Budapeszt, Pragę, Berlin... i Warszawę. Rajdowcy (miejmy nadzieję, że będą w stanie) dotrą nad Wisłę 11 czerwca. Dzień później pojadą do Berlina.

Wyścig zakończy się 13 czerwca w Amsterdamie. W czasie trasy zawodnicy będą wykonywać różne zadania. Drużyna, która poradzi sobie najlepiej otrzyma specjalne trofeum (Blitzkrieg Trophy) lub jeśli będzie wolała - nagrodę 1500 funtów.

Wyścig utracjuszy i balangowiczów czy ludzi o złotym sercu?

Gdyby ktoś pobieżnie przejrzał stronę Gimpball Rally 08 stwierdziłby, że ten wyścig to kolejna głupawa impreza wymyślona przez Anglików. Niestety, sytuacja nie jest tak oczywista. Obraz całej sytuacji zmienia jedno sformułowanie "...all in the aid of the charity of your choice". "Wszystko, aby pomóc dowolnej organizacji charytatywnej, którą wybieracie sami". Imprezy, samochody, piękne kobiety, prędkość i organizacje charytatywne? Czy to aby na pewno idzie w parze? A może to jedyny sposób, aby przyciągnąć uwagę opinii publicznej i ewentualną pomoc?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

tak tak..ale ta z udziałem MTV to był wyścig Gumball i z charytatywnością nie miał nicwspólnego....śmietanka milionerów ekscentryków nie mających co zrobić z kasiorą...w sumie fajna opcja:P

Komentarz został ukrytyrozwiń

To fajnie lubię ich wyczyny na drogach. Po raz drugi będą jechać przez Polskę. Pamiętam jak gwiazdy Jackassa jechali bo widziałem na MTV

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.