Facebook Google+ Twitter

Ginie coraz więcej policjantów

Wydawać by się mogło, że policjant może czuć się na ulicy bezpieczniej niż przeciętny przechodzień. W rzeczywistości jest inaczej.

 / Fot. Piotr Piotrowski/PAPTylko w ubiegłym roku ponad 700 policjantów zostało zaatakowanych przez przestępców, a 115 doznało trwałych uszkodzeń ciała. Często taki uszczerbek jest powodem tego, iż policjanci nie mogą w dalszym ciągu pełnić swojej służby. Policjanci najczęściej atakowani są na służbie, w czasie przeprowadzania interwencji lub kontroli. Zdarza się jednak, że tracą zdrowie lub życie, kiedy stają w obronie prawa w czasie wolnym od pracy.

Dobry przykład stanowi wypadek, jaki miał miejsce w środę, w Warszawie, gdzie z rąk dwóch 17-latków zginął 42-letni policjant. Został zadźgany nożem, ponieważ interweniował, gdy jeden z chłopców rzucił w tramwaj koszem na śmieci. Z kolei w piątek grupa nastolatków dotkliwie pobiła policjanta, który chciał udaremnić włamanie do samochodu.

Choć policjanci dbają o nasze bezpieczeństwo, to sami nie mogą czuć się bezpiecznie.

źródło: TV INFO

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wielu jest takich- niestety...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Został zadźgany nożem, ponieważ interweniował, gdy jeden z chłopców rzucił w tramwaj koszem na śmieci."

tak, nazywajmy ich jeszcze chłopcami. To są zwykli bandycie, zresztą ten "chłopiec" miał już wcześniej niejedno na sumieniu, ale to tylko chłopiec, pewnie w domu taki grzeczny i kochany był, a tymczasem okazał się być zwykłym śmieciem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.