Facebook Google+ Twitter

GIODO przestrzega przed pochopnym udostępnianiem danych osobowych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-15 09:25

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych przestrzega przed pochopnym udostępnianiem naszych danych nieznanym ludziom lub instytucjom. Michał Serzycki, który był gościem "Sygnałów Dnia" podkreślił, że Polacy nie zdają sobie sprawy jakie niebezpieczeństwa w tej dziedzinie niesie za sobą Internet.

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych powiedział, że bardzo często na różnych portalach społecznościowych, chwalimy się swoimi osiągnięciami, czy statusem materialnym, nie zdając sobie sprawy z tego, że informacje czytają potencjalni złodzieje, którzy dzięki temu zdobywają wiedzę na nasz temat.

Gość Polskiego Radia przypomniał, że żaden bank, ani szanujący się sprzedawca, czy przedsiębiorca, nie zażąda od nas ujawnienia ani potwierdzenia poufnych informacji w postaci numeru konta, pinu, czy danych osobistych. Jeśli ktoś będzie się tego od nas domagał - najlepiej odstąpić od planowanej transakcji i znaleźć innego usługodawcę.

Nie należy też pod żadnym pozorem ujawniać takich danych przez telefon, czy za pośrednictwem internetu.
Zdaniem Michała Serzyckiego, musimy mieć świadomość tego, że korzystając z Internetu, karty kredytowej, czy z telefonu, podejmujemy decyzję, czy rezygnujemy z prywatności, czy też nie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.