Giro d'Italia. Michał Gołaś wiceliderem wyścigu!

Michał Gołaś z ekipy Omega Pharma, zajął, po szybkiej jeździe, trzecie miejsce na szóstym etapie wyścigu Giro d'Italia. Dodatkowo awansował także na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej tego wielkiego touru.

Gołaś, kolarz ekipy Omega Pharma-Quick Step, był uczestnikiem ucieczki i ostatecznie na trasie wiodącej z Urbino do Porto Sant'Elpidio zajął - wysokie - 3. miejsce. Na sto kilometrów przed metą, od grupy uciekinierów oderwał się Miguel Rubiano. Przewaga Kolumbijczyka z każdym kilometrem rosła i szybko stało się jasne, że etap zakończy się jego wygraną. W grupie pościgowej dominował natomiast Michał Gołaś, który na finiszu nawet próbował samotnej ucieczki. Ostatecznie linię mety minął jako trzeci kolarz. To najwyższa lokata polskiego kolarza w tej imprezie od wielu lat.

Doskonale spisał się także Michał Kwiatkowski, który zajął 10. miejsce i jest 11. w klasyfikacji generalnej. Wysokie 15. miejsce zajmuje Maciej Bodnar.

Dzięki szybkiej jeździe, Michał Gołaś w klasyfikacji generalnej awansował na drugą pozycję w klasyfikacji górskiej i na taką samą w klasyfikacji generalnej. Liderem wyścigu został Malori, który wyprzedza naszego kolarza o niespełna 15 sekund.