Facebook Google+ Twitter

Girzyński: Korwin- Mikke może być agentem rosyjskim

Janusz Korwin- Mikke twierdzi, ze Rosja jest najmniej winna w sprawie Konfliktu Krymskiego. Według Zbigniewa Girzyńskiego lider Kongresu Nowej Prawicy może być rosyjskim agentem.

"To środowisko (Koriwna) odwołuje się do przedwojennej endecji. I powiem to jako historyk.... żadne środowisko nie było tak infiltrowane przez agenturę sowiecką wówczas jak endecja. I myślę, że w tej sprawie nie wiele się zmieniło"- powiedział dzisiaj w TVN24 polityk PiS, Zbigniew Girzyński.

Często możemy usłyszeć z ust "autorów" niepokornych", że agentura to salon. Jest to o tyle zaskakujące, że sam Ziemkiewicz pisał, iż agentura rosyjska zawsze była ulokowana w środowiskach polskich patriotów. To właśnie autor "Michnikowszczyzny" pisał, że na początku II RP było pełno esbeków na prawicy, co było przyczyną tego środowiska. Mimo tego, Ziemkiewicz nie chce jej tam szukać, wręcz przeciwnie zapowiedział już swój udział na zbliżającym się kongresie KNP.

Najwyraźniej Ziemkiewiczowi nie przeszkadza to, że szef tej partii mówi, że najmniej winna w sprawie Konfliktu Krymskiego
jest Rosja: "Czy to pan Putin obalił legalne władze Ukrainy? Czy to pan Putin wprowadził bojówkarzy na Majdan? Czy to pan Putin kazał strzelać do ludzi?". Według Korwin- Mikkego interwencja Rosji na Krymie jest uzasadniona: "Krym jest autonomiczną republiką i jej władze poprosiły Rosję o pomoc. zwracam uwagę, że 80% mieszkańców Krymu uznaje za język ojczysty, język rosyjski(...) Zwracam uwagę, że parlament Krymu jednomyślnie poprosił Rosję o opiekę. To rzadki przypadek takiej jednomyślności, także nie ma tutaj żadnej sprawy"- stwierdził.

Warto przypomnieć wypowiedzi tego polityka o konfliktach, w które bezpośrednio zaangażowana była Rosja. O Konflikcie Gruzińskim z 2008 roku mówił, że to Gruzja zaatakowała Rosję. W gorącym czasie po katastrofie smoleńskiej Korwin- Mikke wyjątkowo się uaktywnił i przekonywał prawicowy elektorat, że żadnego zamachu pod Smoleńskiem nie było. Choć Korwin- Mikke wielokrotnie mówił, że walczy z lewicą, to w sprawie Smoleńska jego głos współbrzmiał ze znienawidzonymi funkcjonariuszami mainstreamowych mediów. Tak jak oni, lider Kongresu Nowej Prawicy sugerował, że tezę o zamachu wymyślił chory psychicznie Antoni Macierewicz.

Co interesujące Stanisław Michalkiewicz , który jest przyjacielem Korwin- Mikkego i reprezentantem tego środowiska pisze podobnie o Konflikcie Krymskim; tzn. że rewolucję na Ukrainie wywołały: USA, Niemcy i Izrael, a Rosja jest tutaj najmniej winna. Co ciekawe Michalkiewicz na tym etapie atakuje Kaczyńskiego w ten sam sposób, jak w latach 2005-2007 robił to salon, który wówczas zwracał uwagę, że prezes PiS nie ma rodziny: "Wygląda tedy na to, że jeśli zimny ruski czekista Putin, co to wydaje się, przejął kontrolę nie tylko nad Krymem, ale również - nad przestrzenią powietrzną nad tą prowincją, kontrolę tę utrzyma (a kto niby jest w stanie go stamtąd przegonić?), ale na Kijów nie pomaszeruje, to eunuchy, z tą Angielką podobną do konia, co to akurat dlaczegoś upodobała sobie w Radosławie Sikorskim, chociaż w odróżnieniu od pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest on żonaty i dzieciaty, więc wspomniane eunuchy powitają tę sytuację z ulgą tym bardziej, że zimny rosyjski czekista Putin odgrażał się, iż wykorzysta precedens Kosowa, którego niepodległość uznał w podskokach nasz arywista „Szpak”, co zwłaszcza naszemu nieszczęśliwemu krajowi może odbić się czkawką. "- pisze w felietonie zatytułowanym "Sytuacja jest dobra, ale nie beznadziejna".

A skoro agentura używała kiedyś tego argumentu wobec Kaczyńskiego jak kiedyś mówił Michalkiewicz, czy to oznacza, że on sam jest agentem? Ciekawe kiedy wypomni prezesowi PiS, że nie ma konta w banku?
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A Girzyński nie jest przypadkiem szpiegiem z Krainy Deszczowców? Karrrramba!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.