Facebook Google+ Twitter

GIS: Nie ma potrzeby ograniczania ruchu granicznego z Ukrainą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-03 21:49

Główny Inspektor Sanitarny uspokaja - nie ma potrzeby ograniczania ruchu granicznego z Ukrainą. Po posiedzeniu komitetu pandemicznego do spraw grypy Andrzej Wojtyła powtórzył, że w województwach przygranicznych nie odnotowano wzrostu zachorowań zarówno na grypę sezonowa, jak i nowy typ AH1N1, a sytuacja jest stale monitorowana.

Polska zaoferowała Ukrainie pomoc w wykonywaniu testów na obecność wirusa. Nasi eksperci odpowiedzialni za badania są już na na miejscu, pobierane są próbki, które jutro zostaną przesłane do laboratoriów w Puławach.

W związku z epidemią na Ukrainie do 8 listopada odwołano zajęcia dydaktyczne na Katedrze Ukrainistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Stało się to po tym, jak grupa 15 studentów wróciła ze Lwowa z objawami tego wirusa. Studenci będą objęci nadzorem epidemiologicznym. Zalecono im też, aby zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Nie wiadomo jakiego typu wirusem się zarazili.

Straż Graniczna przyznaje, że w ostatnich dniach - w związku z epidemią grypy na Ukrainie - zmniejszył się ruch na granicy wschodniej. Dotyczy to szczególnie województwa podkarpackiego.

Ukraiński rząd przekonuje, że walczy z epidemią. Premier Julia Tymoszenko zapewnia, że zachorowań jest mniej niż 2 lata temu.

Na grypę i ostre zapalenie płuc zmarło 71 Ukraińców. Według tamtejszego ministerstwa zdrowia w Kijowie, tylko jedna osoba miała paść ofiarą grypy nowego typu A/H1N1.
W czasie wystąpienia w Radzie Najwyższej, premier Julia Tymoszenko nie ujawniła ile osób zmarło na grypę spowodowaną wirusem typu AH1N1, ani jaka jest liczba chorych nim zakażonych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.