Facebook Google+ Twitter

Gitara... Tylko jaka?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-10-24 20:56

Zaczynasz grać na gitarze i nie wiesz jaką kupić? Oto kilka porad dotyczących tego instrumentu.

Gitara klasyczna fot. www.gitara.ethelred.strefa.plZastanawiacie się nad zakupem gitary i nie wiecie jaką wybrać? Trochę wam pomogę.

Gitara klasyczna:
– ma sześć nylonowych strun
– kołeczki do nawijania strun są plastikowe
– jest mniejsza od gitary akustycznej i ma bardziej zaokrąglone kształty
– łatwiej przyciska się struny, dlatego jest dobra dla początkujących
– wydaje ciche, nastrojowe dźwięki
– gitary klasyczne są dostępne już od ok. 150 zł

Gitara akustyczna fot. www.gitara.ethelred.strefa.plGitara akustyczna:
– ma sześć strun metalowych
– kołeczki do nawijania są metalowe
– służy najczęściej do grania akompaniamentu (gry akordowej)
– jest większa od gitery klasycznej i ma bardziej kanciaste kształty
– trudniej przyciska się struny, wymaga dłuższej praktyki
– wydaje głośne i ostre dźwięki
– gitary akustyczne są dostępne już od ok. 400 zł

Dla początkujących najlepsza jest gitara klasyczna, bo łatwiej naciska się struny. – Nie brzmi tak dobrze, ale łatwo na nim grać – mówi Piotr Szczepański ze sklepu muzycznego Riff.

Przy zakupie warto sprawdzić brzmienie gitary. Jeśli się na tym nie znacie, poproście o pomoc sprzedawcę. Istotne jest też strojenie. Poproście, aby pracownik sklepu zestroił wam gitarę. Sprawdźcie, czy żadna ze strun nie fałszuje. Zwróćcie też uwagę na gryf. Weźcie gitarę do rąk i wypróbujcie czy dobrze leży.
– Jest też parę istonych szczegółów, jak kształt gryfu czy nawet kolor. Lepiej ich nie ignorować, na dłuższą metę są bardzo ważne – tłumaczy Szczepański.


Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

bezimienny
  • bezimienny
  • 11.05.2011 15:28

siema ziomale gram na gitarze 3 lata to troche wam pomoge. no więc tak ja bym wam radził gitarę akustyczną poniewrz ma lepsze brzmienie lepiej się ją wyczuwa.Fakt że troch palce bolą ale po jakimś czasie grania się przyzwyczjisz i nie będą was bolały. Wiiem bo na początku też miałem klasyka i po ok. 1-2 miesiącach grania zmieniłem na akustyka i stwierdziłem że jest lepszy. Pozatym klasyk się bardziej rozstraja. Dzięki myśle że wam pomogłem :-D

Komentarz został ukrytyrozwiń
kinga  compa
  • kinga compa
  • 02.04.2011 09:20

jaka marka jest najlepsza dla dziesieciolatki licze na wasza pomoc

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hubert Kubiszewski
  • Hubert Kubiszewski
  • 21.12.2010 21:29

gitara klasyczna jest lepsza bo ma z żelaza struny i mozna na niej grac hevvy metal czy rocka ja mam gitare klasyczna i nie żaluje dla początkujacych jest zdecydowanie lepsza gitara klasyczna !! :D :P

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hubert Kubiszewski
  • Hubert Kubiszewski
  • 21.12.2010 21:26

lepsza jest gitara klasyczna

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ania Z
  • Ania Z
  • 13.11.2010 20:49

Hej! Od jakiegoś czasu poważnie zastanawiam się nad nauką gry na gitarze. Bardzo chciałabym nauczyć się grać! Mam tylko jeden dylemat . . . Jaką gitarę kupić? Opinie są podzielone. Na jednych stronach internetowych piszą, że akustyk byłby najlepszy . . . a na drugich z kolei, że klasyk . . . Sama nie wiem. Moja koleżanka gra od długiego czasu na klasyku i mówi, że jak dla mnie klasyk byłby najlepszy. Z kolei moja druga koleżanka, która gra od 2 miesięcy na akustyku, bardzo chwali tą gitarę . . . Pomóżcie! ; )

Komentarz został ukrytyrozwiń
wolałabym nie podawać
  • wolałabym nie podawać
  • 12.10.2010 13:14

upss, dopiero teraz spojrzałam na daty :D hehe, nie no, spoko . Tylko pewnie teraz Patrycja już śmiga genialnie na wiosełku :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
wolałabym nie podawać
  • wolałabym nie podawać
  • 12.10.2010 13:13

Patrycja , zapytaj w dobrym sklepie muzycznym, na pewno doskonale Ci poradzą. Ja mam akustyka, choć jestem początkująca. Słyszałam o tych strunach i o tym, że na początek lepiej nylonówki, ale , po pierwsze, nie chcę , nawet na czas nauki, rezygnować z świetnego brzmienia akustyka, zaś po drugie, w przyszłości chcę się przenieść na elektryka, w którym struny również są metalowe, więc wolę już od początku przywyknąć ;-)