Facebook Google+ Twitter

Gitarowy Rekord Guinnessa za nami

1 maja br. na wrocławskim rynku próbowano pobić rekord w liczbie osób wspólnie grających na gitarze. Przypomnijmy, że ubiegłoroczny rekord wyniósł 6346 gitar, czyli prawie trzy razy więcej niż rok wcześniej.

Gitarzyści na Rynku / Fot. Katarzyna JakubowskaRekordu niestety nie udało się pobić, ale żadnej z osób świetnie bawiących się na wrocławskim Rynku ten fakt nie zmartwił. Bowiem Gitarowy Rekord Guinnessa wciąż należy do Nas, do Polaków. Tegoroczną imprezę, mimo niesprzyjającej pogody, można zaliczyć do bardzo udanych. Przede wszystkim była świetna atmosfera i klimat, bardzo dobra organizacja i szereg atrakcji.

Gitarowy Rekord / Fot. Katarzyna JakubowskaRejestracja uczestników zaczęła się o godz. 9. Każdy miał czas, by spokojnie się zapisać, gdyż bicie rekordu zaplanowano na godz. 16. Od godz. 11 mogliśmy posłuchać takich gwiazd jak: Andrzej Nowak z TSA, Greg Koch, zespołu utworzonego przez nauczycieli z wrocławskich szkół Heavy Metalu, a także głównego organizatora imprezy - Leszka Cichońskiego oraz wielu, wielu innych.

Przed godz. 16 odbyły się próby. Przypomnijmy, że rekord biliśmy grając utwór Jimiego Hendrixa "Hey Joe". Sam festiwal nosi przecież jego imię - Thanks Jimi Festival i ma na celu uczczenie pamięci tego niezwykłego gitarzysty.
Gitary w górę! / Fot. Katarzyna Jakubowska
W tym roku zagrało na rynku około 4500 gitar. Tuż po wspólnym graniu, wszyscy udali się w pochodzie pierwszomajowym na Wyspę Słodową, gdzie miały się odbyć dalsze koncerty. Wystąpili m.in.: Greg Koch, Ray Wilson (Genesis), Dżem, TSA, i Jimi Project. Wyspa Słodowa to piękne miejsce, znakomicie nadające się na tego typu imprezy. Można było posilić się także kiełbaską z grilla czy bigosem.
Rynek Wrocławski / Fot. Katarzyna Jakubowska
Impreza jak najbardziej udana, mimo że rekord nie został pobity. A dlaczego? W zeszłym roku imprezie towarzyszył występ legendy rocka - Deep Purple, więc sam ten fakt mógł przyciągnąć większą liczbę gitarzystów. Jak najbardziej czekamy na kolejną próbę bicia rekordu, która odbędzie się za rok, również 1 maja w Mieście Gitary, czyli oczywiście we Wrocławiu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.