Facebook Google+ Twitter

Giżycki tydzień żeglarski 2012 potrwa blisko dwa tygodnie

Giżycko, to miasto niezwykłe. Posiada tytuł żeglarskiej stolicy Polski, po drugie leży nad sześcioma jeziorami, a w sąsiedztwie ma kolejnych 11 jezior i co roku latem przyciąga kilkadziesiąt tysięcy gości z kraju z zagranicy.

12 lipca (czwartek) o godzinie 21.30 na plaży miejskiej w Giżycku ruszy impreza "Filmowe Giżycko". W następnych dniach - 13 i 14 lipca (piątek – sobota) w Twierdzy Boyen rozpoczną się "Szanty w Giżycku", XX Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Morskiej.

W bogatym programie Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Morskiej przewidziano, m.in. występy zespołów artystycznych w zakresie tematyki "Dwudziestolatki to Ja i Ty!" i "Ahoj żeglarze!" Przed południem 13 lipca 2012 (piątek) w okolicy kanału Łuczańskiego / Siwej Czapli, wystąpią w festiwalu przedszkolaki a wieczorem zagra koncert zespół z Francji: L’AIR HALEUR, który będzie zapowiedzią Festiwalu Szantowego w amfiteatrze Twierdzy Boyen. Po zespole francuskim zagrają: Ryczące Dwudziestki, Perły i Łotry, EKT Gdynia, Yank Shippers (wstęp płatny).

Następnego dnia - 14 lipca 2012, w amfiteatrze Twierdzy Boyen, w klimacie wieczorno-nocnym - wystąpią w ramach KONCERTU GWIAZD: Kochankowie Sally Brown, Stare Dzwony, L’air Haleur, Atlantyda, Cztery Refy, Zejman i Garkumpel oraz Orkiestra Dni Naszych (wstęp płatny).

Równocześnie z Festiwalem Szantowym od 13 do 15 lipca (piątek - niedziela) na jeziorze Niegocin rozgrywać się będą VIII Regaty Żeglarskie "BOATSHOW CUP 2012", Eliminacje w ramach Pucharu Polski Jachtów Kabinowych, Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie MICRO oraz Eliminacje Pucharu Polski w klasie Omega.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.