Facebook Google+ Twitter

GKS "Glinik- Karpatia". Sponsor pilnie poszukiwany

Wiele klubów sportowych w małych miejscowościach przeżywa kryzys związany z brakiem pieniędzy. Dotacje przyznawane przez samorządy nie wystarczają, potrzebni są sponsorzy, ale w obecnej sytuacji gospodarczej sponsor to wymierający gatunek.

Stadion GKS "Glinik- Karpatia" / Fot. Alicja NowakW jednej z regionalnych gazet ukazał się tekst "Trzeba ratować Glinik!– raport" dotyczący trudności finansowych, z jakimi boryka się III–ligowyKlub GKS „Glinik- Karpatia”. Informacja mnie nie zaskoczyła, bo tak się złożyło, że przez chwilę byłam w jego zarządzie. Zrezygnowałam z tej zaszczytnej funkcji po zapoznaniu się z sytuacją finansową stowarzyszenia, która nie pozwalała na regulowanie nawet bieżących rachunków. Jednak, nie tylko brak pieniędzy stał się powodem problemów klubu, którego korzenie sięgają roku 1921, a zasługi w wychowaniu i ukształtowaniu wielu młodych ludzi są niepodważalne.

Piłka nożna jest często w polu zainteresowań tzw. trudnej młodzieży, ale często z takich trudnych do okiełznania chłopców wyrastają wartościowi ludzie, którym właśnie sport i trenerzy pomogli określić świat wartości, dali wzorce do naśladowania. Kilka pokoleń trenerów zrobiło i robi wiele dobrego dla gorlickich dzieci i młodzieży, podtrzymując tym samym dobre tradycje wypracowane przez poprzedników.

Ogromną podporą GKS „Glinik” są kibice, którzy nie tylko podczas meczów głośnymi okrzykami wspierają swoich pupilów. Także w dramatycznej dla klubu sytuacji, zainicjowali akcję pod nazwą „Klub 100”, licząc, że tym sposobem pozyskają sponsorów.

Prawa rządzące współczesnym światem narzucają pewne standardy. Dobre intencje muszą opierać się na konkretach. Aby cokolwiek należycie funkcjonowało, potrzebne są pieniądze poparte konkretną wiedzą, umiejętnościami i autorytetem.

W gorlickim klubie najpierw zabrakło pieniędzy, a następnie dobrych chęci. Zarząd wybrany w 2006 r. złożył rezygnację z pełnienia dotychczasowej funkcji na rok przed końcem kadencji i jak zapisano w protokole z zebrania, przeprowadzonego w dniu 21.01.2009 r., podjął uchwałę nr 1/2009 w następującym brzmieniu: „Zarząd GKS „Glinik - Karpatia” po przeanalizowaniu bieżącej sytuacji finansowej oraz planu budżetu na rok 2009 stwierdza, że zagrożona jest płynność finansowa klubu, w związku z powyższym uchwala, co następuje: §1 Zarząd GKS „Glinik- Karpatia” wybrany w dniu 03.03.2006 r. składa rezygnację z pełnienia dotychczasowej funkcji oraz wnioskuje o rozszerzenie tematyki najbliższego Walnego Zebrani członków GKS Glinik– Karpatia o punkt „Wybór nowych władz Klubu”

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Krajowy Rejestr Sądowy zatwierdił nowy Zarząd, więc od strony prawnej widać nie mieli prezesowi nic do zarzucenia. Inna sprawa z samym wyborem Zarządu, według mojej wiedzy był niezgodny ze statutem, naruszono procedury. Dalej twierdzę, że wybory powinny być unieważnione. Poprzedni Zarząd powinnien się rozliczyć. Starosta odpowiedział mi, że wszystko było w porządku! Chociaż w piśmie, które do niego skierowała, wyraźnie wskazałam na nieprawidłowości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Klub z tradycjami to fakt!!!
Z pełną odpowiedzialnością jednak napiszę, że obecny zarząd to porażka!!
Skandal , że tacy ludzie zarządzają tym klubem!
Może Pani Alicjo warto napisać coś o samym prezesie..
Może warto powiedzieć ile zarzutów na nim ciąży~! Chyba , że to nie jest prawda:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

I co z tego, że głośno powie się prawdę. Prawda jest taka, jaka ma być.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie ja dałam nogę. Jak tylko nie zgodziłam się na udawanie, że coś robię, bo tego tylko ode mnie oczekiwano. Próbuje więc zwrócić uwagę na problem, bo to potrafię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Apelujesz, widzisz potrzebę, a kiedy było trzeba było walczyć- dałaś nogę. Jak tu zrozumieć kobiety??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.