Facebook Google+ Twitter

GKS Tychy będzie miał stadion na miarę XXI wieku

Poddany przebudowie tyski stadion zimowy, za dziewięć miesięcy stanie się jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Na lodowisku rozpoczęły się właśnie prace remontowe, dzięki którym hala będzie spełniać standardy europejskie.

O przejęcie krążka rywalizują Lubomir Strapko (P) z Zagłębia Sosnowiec i Michał Woźnica (L) z GKS Tychy w meczu Polskiej Ligi Hokejowej, rozegranym w Sosnowcu, 16 listopada. / Fot. PAPPrezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba, podczas spotkania z przedstawicielami mediów, powiedział że tyskie lodowisko w swojej trzydziestoletniej historii nie przechodziło nigdy tak gruntownego remontu jakiemu poddawane jest obecnie.

Umowę na modernizację stadionu miasto podpisało już w sierpniu ubiegłego roku. Wartość całego przedsięwzięcia to prawie 28 mln złotych brutto. Pieniądze na tę inwestycję pochodzą ze środków Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego (5 mln złotych), Ministerstwa Sportu (10 mln złotych), oraz Urzędu Miasta Tychy - właściciela lodowiska.

Ze starej hali zostały tylko cztery filary nośne – cała reszta budynku zostanie całkowicie odnowiona. Wzmocniona zostanie konstrukcja dachu, naprawione zostaną narożne pylony żelbetonowe oraz
poprawie ulegnie bilans zapotrzebowania energetycznego budynku a to za sprawą wymiany istniejących, w całości przeszklonych powierzchni ścian, na ściany pełne z fragmentami przeszklenia w rejonie wejść. Lodowisko dostanie także nową, powiększoną płytę o wymiarach 29.50x60,00 m z zainstalowanymi profesjonalnymi bandami z osłonami wykonanymi w technologii bezsłupkowej. Nowe będą także boksy dla zawodników i sędziów.nowa elewacja stadionu / Fot. materiały prasowe

Pomieszczenia zaplecza sportowego, sanitarnego oraz szatnie również ulegną gruntownej przebudowie. Instalacja wodno-kanalizacyjna, centralne ogrzewanie, instalacja przeciwpożarowa oraz wentylacja zostaną wymieniona tak, aby spełniały standardy europejskie.

Lodowisko otrzyma także nową instalację elektryczną oraz przeciwwłamaniową. Nowe będzie także nagłośnienie, monitoring wizyjny oraz instalacja zegarowa, zamontowane zostanę nowe okna, drzwi, balustrady oraz krzesełka na widowni. Po remoncie obiekt będzie przyjazny w użytkowaniu dla osób niepełnosprawnych.

Na czas remontu hokejowa drużyna GKS Tychy korzysta z małego lodowiska w katowickim Spodku. Od wakacji natomiast treningi i mecze odbywać się będą na lodowisku w katowickim Janowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.