GKS-Podhale: brutalne starcie. Łukasz Sokół uderza głową w lód

GKS wygrał w piątek z Podhalem. Wynik zszedł jednak na dalszy plan. Po końcowej syrenie wszyscy zadawali sobie jedno pytanie. Co z Łukaszem Sokołem, który stracił przytomność po uderzeniu głową w lód.

Łukasz Sokół z lewej / Fot. PAPKolejne spotkanie pomiędzy GKS Tychy a Podhalem Nowy Targ nie dało odpowiedzi na najważniejsze pytanie. Kto zagra w finale play off. Tyszanie wygrali spotkanie 5-3 i tym samym doprowadzili do wyrównania stanu rywalizacji. Rozstrzygający mecz odbędzie się w niedzielę w Nowym Targu.

Po zakończeniu spotkania wśród kibiców nikt nie komentował gry obu zespołów, ale zdarzenie z 38. minuty spotkania. Łukasz Sokół, obrońca GKS-u, który pędził na bramkę gości został bezmyślnie zatrzymany przez Dmitrija Surra. Tyszanin stracił kask i uderzył z dużym impetem w taflę lodu, tracąc przytomność. Sokół opuścił lodowisko na noszach odzyskując w międzyczasie przytomność. Surra został ukarany. Dla tyskich kibiców było to jednak za mało. Zaczęli oni rzucać różnymi przedmiotami w stronę lodowiska. Hokeiści Podhala opuścili swój boks, a sędzia zakończył drugą tercję przed czasem. Czas, który pozostał do zakończenia drugiej tercji został doliczony do trzeciej odsłony gry.

- Jeśli chodzi o Łukasza Sokoła to odzyskał on świadomość w karetce. Niestety nie pamięta, co się wydarzyło. Została zszyta mu rana z tyłu głowy i czekamy na wieści od lekarzy - mówił po spotkaniu Karol Pawlik, dyrektor GKS-u Tychy. Z informacji, jakie udało się uzyskać Łukasz Sokół doznał wstrząsu mózgu. Hokeista jest przytomny i nie ma problemów z komunikacją.

GKS TYCHY - PODHALE NOWY TARG 5-3 (0-1,3-0,2-2)