Glasgow Rangers nie pogra już w Lidze Mistrzów

Do niemałej sensacji doszło wczoraj w rewanżowym meczu 2. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Wicemistrz Szkocji - zespół Glasgow Rangers, niespodziewanie przegrał z mistrzem Litwy FBK Kowno.

/ Fot. uefa.comPierwszy mecz rozegrany przed tygodniem na Ibrox Park zakończył się bezbramkowym remisem. W tej sytuacji Szkotom w rewanżu na Litwie do awansu wystarczał remis 1:1 (lub wyższy), bądź zwycięstwo przynajmniej 1:0.

Rewanż dobrze rozpoczęli "Rangersi". Już w 33. minucie Kevin Thompson dał prowadzenie swojej drużynie. Dziesięć minut później gospodarze doprowadzili do remisu, dzięki bramce zdobytej przez Nerijusa Radziusa. Wynik ten w dalszym ciągu promował jednak gości. Korzystny rezultat dla szkockiego zespołu utrzymywał się aż do 86. minuty. Błąd w kryciu przy rzucie rożnym szkockiej defensywy, wykorzystał Linas Pilibaitis, zdobywając upragnionego gola. Sensacyjny awans Litwinów do 3. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów stał się faktem. Taki rezultat oznacza, że wicemistrzowie Szkocji żegnają się definitywnie z europejskimi pucharami w tym sezonie. Warto zaznaczyć, że lokalny rywal "Rangersów" - Celtic, przed trzema laty odpadł z rywalizacji na tym samym etapie, przegrywając ze słowacką Artmedią Bratysława.

Mistrzowie Litwy w kolejnej rundzie spotkają się najprawdopodobniej z drużyną z Danii Aalborg BK, która w pierwszym meczu 2. rundy łatwo pokonała bośniacką Modricę 5:0.

W drugim z rozegranych dzisiaj spotkań rewanżowych, mistrz Łotwy FK Ventspils pokonał na własnym boisku Brann Bergen 2:1. Jednak do 3. rundy awansowali mistrzowie Norwegii, dzięki lepszemu stosunkowi bramek. W pierwszym meczu Brann wygrało 1:0.