Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13363 miejsce

Glasgow Rangers zdegradowane do czwartej ligi!

To już pewne, w przyszłym sezonie drużyna Glasgow Rangers zagra w czwartej lidze (Division Three).

CC 2.0 / Fot. Tony from Glasgow, ScotlandW lutym drużyna z Ibrox Park została ukarana odjęciem 10 punktów, co sprawiło, że mistrzostwo kraju bez większych problemów zdobył Celtic Glasgow.

Kilka dni temu zespół Glasgow Rangers z powodu wielkich problemów finansowych został relegowany ze Scottish Premier League, a dalsze losy klubu pozostawały w rękach władz ligi. Na piątkowym posiedzeniu nikt nie miał litości dla 54-krotnego mistrza kraju. 25 z 30 członków głosowało nad strąceniem Rangersów do najniższej klasy rozgrywkowej w kraju. Szef SPL, David Longmuir uważa, iż była to najlepsza z możliwych decyzji. Nikt jednak w zespole trenera, Ally'ego McCoista nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Władze szkockiego klubu jako najwyższy wymiar kary brały pod uwagę jedynie degradacje do First Division.

Mówiło się o dołączeniu Glasgow Rangers do angielskiej Championship, lecz przewodniczący Angielskiego Związku Piłki Nożnej, Greg Clarke wykluczył taką możliwość.

Dyrektor wykonawczy wicemistrza kraju, Charles Green potwierdza, że głównym celem dla zarządu jest zatrzymanie jak największej liczby piłkarzy. Zaś dyrektor wykonawczy szkockiej federacji uznaje decyzję SPL za najgorszą z możliwych nazywając całą sytuację ''powolnym zgonem szkockiej piłki''.

Dla porównania, w najwyższej klasie rozgrywkowej na Ibrox Park przychodziło nawet 46 tysięcy widzów, a w czwartej lidze szkockiej średnia frekwencja wynosi około 400 osób na mecz.

Wydaje się, że nieprędko doczekamy się kolejnych emocji związanych z derbami Szkocji pomiędzy drużynami Celticu i Rangersów.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.