Facebook Google+ Twitter

Glasgow: Udało się podnieść wrak helikoptera z dachu pubu. "Nadal szukamy ofiar"

Jak podaje BBC News, udało się podnieść wrak helikoptera z dachu pubu w Glasgow. Teraz służby ratownicze wkroczą do niedostępnych dotąd części budynku w poszukiwaniu ewentualnych kolejnych ofiar. Pod gruzami pubu w Glasgow odnaleziono w poniedziałek kolejne ciało. Ty samym liczba ofiar wzrosła do 9.

 / Fot. PAP/EPAJak informuje BBC News operacja podnoszenia helikoptera z dachu pubu została zakończona. Teraz służby ratunkowe rozpoczną przeszukiwanie tych części budynku, do których dostęp był dotąd niemożliwy.

Ratownicy, przygotowując się do operacji podnoszenia wraku helikoptera z dachu nie wykluczali, że w ruinach mogą natrafić na kolejne ciała. Jeszcze w sobotę służby ratownicze podawały, że w ruinach poszukują żyjących ludzi, ale po 3 dniach, szanse na odnalezienie żywych ludzi zmalały niemal do zera. W szpitalach wciąż pozostaje 12 osób; stan trzech jest ciężki.

Według ostatnich danych w wypadku zginęło 9 osób, 32 zostały ranne. Wśród ofiar są trzy osoby, członkowie załogi śmigłowca i sześciu klientów pubu. Samuel McGhee z Glasgow, jest drugą rozpoznaną spośród sześciu ofiar, które zginęły w barze. Trzech członków załogi śmigłowca rozpoznano już w niedzielę.


Nadal nie są znane przyczyny katastrofy. Wydział Badania Wypadków Lotniczych (AAIB) w brytyjskim ministerstwie transportu próbuje ustalić przyczyny, dla których policyjny helikopter runął w piątek na pub w centrum Glasgow. Nie wyklucza się awarii śmigłowca, ale także wpływu warunków atmosferycznych. Wiadomo, że helikopter nie zapalił się i nie eksplodował.

Właściciel pubu "The Clutha", który sam wyszedł bez szwanku, mówił BBC o spontanicznej akcji ratunkowej, którą podjęli uczestnicy koncertu organizowanego tego wieczoru w pubie z okazji dnia św. Andrzeja, patrona Szkocji.

W Glasgow otwarto ośrodek dla rodzin zabitych i poszkodowanych w wypadku, przygotowano też środki finansowe dla ofiar.
Jak podaje BBC, znany aktor telewizyjny Colin McCredie, planuje zorganizować koncert na rzecz ofiar i ich rodzin.

Katastrofa w Glasgow. Helikopter runął na pub
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.