Facebook Google+ Twitter

Głęboki oddech Solidarnej Polski - spotkanie Rady Politycznej w Warszawie. Relacja

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-02-20 15:30

"Nasi członkowie to ludzie młodzi i młodzi doświadczeni" – mówi Tadeusz Cymański, jeden z liderów Solidarnej Polski.

 / Fot. fot. Alicja NowakW sobotę 18 lutego w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie miało miejsce inauguracyjne spotkanie Rady Politycznej Solidarnej Polski, na którym - oprócz liderów - pojawili się działacze tworzący regionalne struktury rodzącej się formacji. Można śmiało powiedzieć, że na sali zasiedli reprezentanci z całej Polski- od morza aż do Tatr.

Poruszana problematyka nie należała do łatwych, ale wypowiedziom towarzyszyła energia i wiara w sukces przyszłej partii. To ogromny impuls do podejmowania działań i zarazem zobowiązanie adresowane do liderów, by bez względu na napotykane trudności, szli do przodu dla Polski i dla ludzi, którzy czują się oszukani, przegrani, marginalizowani, którzy stracili wiarę w mocną gospodarczo i sprawiedliwą Polskę. Takie odczucia dotyczą nie tylko pojedynczych osób, ale całych grup społecznych, zawodowych. Mówił o tym m.in. Tadeusz Cymański. Odwołał się do swoich spostrzeżeń ze spotkań w ternie. Powiedział, ze często odnosi wrażenie, iż żyjemy w różnych państwach. "Polska jest krajem ogromnych dysproporcji i kontrastów, nie różnic - kontrastów!" - podkreślał.
 / Fot. Alicja Nowak
"Różnice są wszędzie, fakty, statystyki są nieubłagane, u nas problemem są ogromne dysproporcje, powodujące napięcia, także polityczne" - kontynuował. Demografia i ustawa emerytalna jest tego najlepszym dowodem. Nie o to chodzi, byśmy dłużej pracowali, ale żebyśmy krócej brali emerytury! My, podobnie jak kiedyś Lech Kaczyński, chcemy by najsłabsi - ci słabi nie z własnej winy - w większym stopniu mogli czerpać korzyści ze wzrostu gospodarczego. Nie może być tak żeby człowiek po studiach, mający na utrzymaniu żonę i dziecko musiał obawiać się za co przeżyje, za co kupi lekarstwo, czy zapłaci czynsz! To, że młodzi wyjeżdżają i nie wracają jest ogromną, straszną niepowetowaną stratą dla Polski!" - mówił Cymański.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

 kolombina
  • kolombina
  • 25.02.2012 09:37

Czcze gadanie.Jak się ma pracę, kasę to mówi się różne rzeczy pod tzw. "publiczkę".Gorzej jak ludzie nie mają za co żyć i umierają z bezsilności i z niemocy. Trzeba działać a nie gadać. Ci z Solidarnej polski mieli swoje 5 minut to zajmowali sie zupełnie innymi niż czysto bytowymi sprawami ludzi w ciężkim położeniu. Teraz obiecują złote góry a potem........?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 20.02.2012 18:32

Ta ekipa z PiS będzie dobrze współpracować ,dla dobra kraju. Inna opcja to strata czasu ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
jo
  • jo
  • 20.02.2012 17:16

gleboki oddech i....trrrrrrr.zasmierdzialo niemilosiernie i nic

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ad Rem
  • Ad Rem
  • 20.02.2012 16:08

Nowa [ stara ] partia jakoś mnie nie przekonuje . JAK MOŻNA BYŁO wypiąć się na Kaczyńskiego , dzięki któremu zaistnieli w polityce .Ziobro jako 35 latek był ministrem to teraz marzy o wyższej posadzie. Śmiem wątpić czy się nadaje ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.