Facebook Google+ Twitter

Glen Matlock o tym, jak John Lydon zatrzymał Sex Pistols

Glen Matlock, basista Sex Pistols wyjawił, że zespół był otwarty na pisanie nowego materiału w czasie swojego pierwszego powrotu w 1996 roku. Jednak John Lydon był temu przeciwny.

Glen Matlock, basista Sex Pistols wyjawił, że zespół był otwarty na pisanie nowego materiału w czasie swojego pierwszego powrotu w 1996 roku. Jednak John Lydon był temu przeciwny.

Sex Pistols w 1976 r.; od lewej: Glen Matlock, Paul Cook, Johnny `Rotten` Lydon i Steve Jones. http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Music/SexPistols / Fot. tvtropesMatlock grał na basie w legendarnym punkowym bandzie od 1975 do 1977 roku, kiedy to opuścił zespół i został zastąpiony przez Sida Viciousa. Brał udział w pierwszej reaktywacji Sex Pistols w 1996 roku i późniejszych już cośkolwiek okazjonalnych wznowieniach działalności, które nastąpiły w latach 2002/2003 i 2007/2008.

W 2014 roku Matlock przyznał, że nie rozmawiał z Lydonem ponad pięć lat. Ostatnio zapytany przez dziennikarzy NME czy widział się z Lydonem, odparł: "Nie. On zna mój numer, ja znam jego. Jeśli spotkam go pewnego dnia, wszystko będzie w porządku".

Matlock potwierdził, że ostatni raz widział Lydona na pożegnalnym koncercie Sex Pistols, podczas Azkena Rock Festival w Vitoria-Gasteiz w Hiszpanii, we wrześniu 2008 r. Na pytanie dlaczego nie starali się utrzymać ze sobą w kontaktu, Matlock odpowiedział: "On robi coś, a i ja byłem trochę zajęty graniem z Paulem Cookiem w projekcie, który uruchomiliśmy dla Teenage Cancer Trust. Wszystkie zespoły różnią się od siebie, to coś w rodzaju mini oper mydlanych".

Matlock zdradził, że ​​był gotów pisać nową muzykę Sex Pistols w czasie pierwszej reaktywacji: "Już w 1996 roku, trochę się o tym mówiło. Ja, Steve [Jones] i Paul [Cook] chcieliśmy tego, ale John nie potrafił się przemóc. Nie wiem dlaczego, może myślał, że materiał, który napisze nie będzie pasować do przeszłości i to umniejszy w jakiś sposób dorobek zespołu."

Basista powiedział, że "nie wie", czy zespół w przyszłości zejdzie się znów i nie zamierza "zrywać się z samego rana, aby o tym myśleć".

Obecnie Matlock spędza czas na trasie po Wielkiej Brytanii. Na następny rok zapowiada wydanie nowej płyty i EP.źródło: NME

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.