Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22148 miejsce

Glenn Miller Orchestra na pięciu koncertach w Polsce!

W listopadzie i grudniu w Polsce wystąpi Glenn Miller Orchestra pod batutą Wila Saldena! Zagrają swoje przeboje takie jak m.in.: Moonlight Serenade, A String Of Pearls czy In The Mood. Wystąpi również rewelacyjna wokalistka Natalie Angst.

Glenn Miller Orchestra / Fot. mat. promocyjneOrkiestra Glenna Millera to najpopularniejsza kapela swingowa na świecie. Mimo, iż początki orkiestry sięgają lat 30. ubiegłego stulecia, to właśnie ona jest niekwestionowanym liderem big-bandowego formatu po dziś dzień. Dzięki wyśmienitym utworom takim jak "Moonlight Serenade" kapela ugruntowała swoją pozycję na muzycznej scenie. Po śmierci założyciela orkiestry – Glenna Millera, jego najbliższy przyjaciel – Tex Beneke, postanowił kontynuować działalność zespołu już pod nazwą The World Famous GLENN MILLER ORCHESTRA. Od tego momentu grupa nieprzerwanie występuje na całym świecie, dając blisko 300 koncertów rocznie.

Formacja Glenna Millera to kopalnia hitów. "Każdy muzyk lub kompozytor marzy o stworzeniu absolutnie wyrazistego brzmienia, które natychmiastowo będzie rozpoznawalne zaledwie po kilku pierwszych taktach". Słowa te, wypowiedziane przez lidera orkiestry – Glenna Millera, stały się ogromną inspiracją dla Wila Saldena. Dyrygent, jako perfekcjonista, zawsze wymagał tego samego od każdego członka grupy. To właśnie jego podejście do pracy sprawiło, że otrzymał on najcenniejszą nagrodę od publiczności – podziw i zachwyt. Za swoją wieloletnią pracę i zaangażowanie Wil Salden został mianowany przez prezesa wytwórni na stanowisko głównego dyrygenta Orkiestry. Zespół został okrzyknięty najpopularniejszym na świecie, a jego grafik był zawsze wypełniony występami oraz współpracą z innymi artystami min. Frankiem Sinatrą, Johnnym Desmondem, Ericiem Delaneyem. Orkiestra Glenna Millera nie tylko zapełnia sale po brzegi, ale także jest zapraszana by uświetnić swoją obecnością najbardziej elitarne przyjęcia dla ludzi ze świata polityki i biznesu.

Muzyczną wizytówką kapeli jest niewątpliwie "Moonlight Serenade". Na historię grupy składa się nie tylko wieloletnia działalność koncertowa, ale także inne osiągnięcia. Ani Beatlesi, ani Elvis Presley nie mogą poszczycić się taką liczbą hitów królujących na pierwszych miejscach list przebojów, jak właśnie Orkiestra Glenna Millera. Tylko ten zespół może pochwalić się czterdziestoma światowymi trasami koncertowymi, na które bilety zostały wyprzedane w ciągu jednego dnia! Glenn Miller Orchestra występowała w całych Stanach Zjednoczonych, Europie, Australii, Nowej Zelandii, Ameryce Południowej, Japonii i na Filipinach. Już w listopadzie i grudniu będziemy mieli niepowtarzalną okazję wybrać się we wspaniałą muzyczną podróż z Orkiestrą Glenna Millera!

29 listopada 2014 – Szczecin, Filharmonia im. M Karłowicza, godz. 16:00 i 19:00
30 listopada 2014 - Toruń, Aula Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, godz. 18:00
1 grudnia 2014 – Gdynia, Teatr Muzyczny, godz. 19:00
2 grudnia 2014 – Łódź, Teatr Wielki, godz. 19:00
3 grudnia 2014 – Katowice, Centrum Kultury Katowice, godz. 19:00

Bilety do nabycia na www.makroconcert.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl oraz w salonach Empik.

Na podst. mat. prasowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.