Facebook Google+ Twitter

Glenn Miller Orchestra odwiedzi Polskę. Sprawdź, gdzie zagrają

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-11-30 09:37

"Miło jest spojrzeć z góry na tłumy ludzi kołyszących się w rytm wielkich przebojów" - mówił Glenn Miller. Glenn Miller Orchestra, w grudniu po raz kolejny odwiedzi Polskę.

 / Fot. Materiały prasoweJuż od kilku lat w okresie świąt Bożego Narodzenia gościmy w Polsce rewelacyjną orkiestrę Glenn’a Miller’a, która swoimi przebojami wprowadza nas w radosny i rodzinny gwiazdkowy nastrój.

Orkiestra Glenn’a Miller’a jest najpopularniejszą i najbardziej pożądaną kapelą swingową na świecie. Mimo, iż początki orkiestry sięgają lat 30-tych ubiegłego stulecia, to właśnie ona jest niekwestionowanym liderem big-bandowego formatu po dziś dzień. Ani Beatlesi, ani Elvis Presley nie mogą poszczycić się taką liczbą hitów królujących na pierwszych miejscach list przebojów, jak właśnie Orkiestra Glenn’a Miller’a. Dzięki tak wyśmienitym utworom jak Moonlight Serenade, In the Mood, Tuxedo Junction, Chattanooga Choo Choo, czy I've Got a Gal in Kalamazoo, kapela ugruntowała swoją pozycję na scenie. Fani będą mogli je usłyszeć podczas wyjątkowych koncertów w Polsce - Orkiestra Glenn’a Miller’a pod batutą wyśmienitego dyrygenta Wil’a Salden’a już w grudniu w Poznaniu, Zabrzu, Łodzi i Warszawie!

Po śmierci założyciela orkiestry - Glenn’a Miller’a, jego najbliższy przyjaciel - Tex Benek, postanowił kontynuować działalność zespołu już pod nazwą The World Famous GLENN MILLER ORCHESTRA. Od tego momentu grupa nieprzerwanie występuje na całym świecie, dając blisko 300 koncertów rocznie. Śmiało można powiedzieć, że formacja Glenn’a Miller’a to kopalnia hitów.

"Każdy muzyk lub kompozytor marzy o stworzeniu absolutnie wyrazistego brzmienia, które natychmiastowo będzie rozpoznawalne zaledwie po kilku pierwszych taktach". Słowa te, wypowiedziane, przez nikogo innego, jak lidera orkiestry - Glenn’a Miller’a, stały się ogromną inspiracją dla Wil’a Salden’a. Dyrygent ten, jako perfekcjonista zawsze wymagał tego samego od każdego członka grupy. To właśnie jego podejście do pracy sprawiło, że otrzymał on od publiczności najcenniejszą nagrodę - podziw i zachwyt. Za swoją wieloletnią pracę i zaangażowanie Wil Salden został mianowany przez prezesa wytwórni głównym dyrygentem Orkiestry Glenn’a Miller’a. Orkiestra została okrzyknięta najpopularniejszą na świecie, a jej grafik jest zawsze wypełniony występami oraz współpracą z innymi artystami m.in. Frankiem Sinatrą, Johnnym Desmondem, Ericiem Delaneyem. Prestiż jaki towarzyszy ich występom wart jest każdych pieniędzy. Orkiestra Glenn’a Miller’a nie tylko zapełnia sale po brzegi, ale także jest zapraszana by uświetnić swoją obecnością najbardziej elitarne przyjęcia dla ludzi ze świata polityki i biznesu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.