Facebook Google+ Twitter

Glina, błoto i lód budulcami autostrady A4? Sprawdzi to prokuratura

Wiceminister infrastruktury Ryszard Stępień i poseł PiS Andrzej Adamczyk złożyli do prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa, przez wykonawcę autostrady A4. Przy jej budowie zamiast kruszywa użyto prawdopodobnie gliny, iłów, a nawet błota i lodu.

 / Fot. niemi/CC-BY-3.0/wikimediaJak informuje www.gazetaprawna.pl pierwszy o możliwych nieprawidłowościach dowiedział się członek sejmowej komisji infrastruktury Andrzej Adamczyk z PiS. Informację uzyskał od podwykonawcy na budowie A-4, Jacka Szewczyka. Przedsiębiorca przyszedł do biura poselskiego w sprawie interwencji, gdyż nie dostał zapłaty za wykonane na A-4 roboty. Przy okazji powiedział o swoich podejrzeniach dotyczących stosowanych przez wykonawcę autostrady materiałów. Wg Szewczyka zamiast kruszywa wykonawca stosował glinę, słabej jakości iły, a nawet bryły lodu.

Po wizytacji na terenie budowy poseł Adamczyk złożył w Sejmie interpelację w tej sprawie, po której wiceminister infrastruktury Ryszard Stępień zdecydował się złożyć zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Ropczycach.

Wykonawca generalny A-4 oczywiście zaprzecza. Dziennikarzom www.gazetaprawna.pl powiedział: "Niemal każda partia materiału przechodzi badania pod nadzorem inżyniera kontraktu, który pracuje na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. System jest szczelny i nie ma żadnych nieprawidłowości".

Poseł Adamczyk ma nadzieję, iż prokuratura bardzo rzetelnie zbada tą sprawę, bo jeśli podejrzenia okażą się prawdziwe straty trzeba będzie liczyć w setkach milionów złotych.

Czytelnicy Wiadomości24 polecają na Facebooku:
Rozwiązanie konkursu na wakacyjny przewodnik. Kto wygrał drukarkę?
Lotto. Szóstka nie padła. We wtorek rekordowa kumulacja 50 milionów
Inauguracja Szlaku Matki Ewy w Bytomiu - Miechowicach
Koncert zespołu Chemia w lubelskim Klubie Graffiti. Fotorelacja
Nowa Prawica Korwin-Mikkego: premier Tusk niczym Gierek i Gomułka
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.