Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22060 miejsce

Glinik trzeci w kraju

W Gliwicach, zakończyły się dziś IV Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-14 w futsalu. Zwycięstwo, w tym turnieju przypadło w udziale Góralowi Tryńcza, drugi był Rekord Bielsko Biała, a trzeci gorlicki Glinik.

Trzecia ekipa kraju / Fot. ŁBJest to z pewnością, jedno z największych osiągnięć w przeszło 90-letniej historii klubu. Bowiem, jeszcze nigdy zespoły gorlickiego Glinika, nie zaszły tak daleko w imprezie podobnej rangi. W gliwickim turnieju, wzięło udział 12 najlepszych ekip w kraju, wyłonionych wcześniej w eliminacjach, które w grudniu, zostały rozgrane w 6 miastach Polski.

Na kolejnych miejscach uplasowali się:
4.Wisła Krakbet Kraków,
5.GKS Wikielec,
6.Junior Hurtap Łęczyca,
7.GAF Jasna Gliwice,
8.MOKS Słoneczny Stok Białystok,
9.U-2 Bytów,
10.UKS Ekom Futsal Nowiny,
11. TAF Toruń,
12. GTW Futsal Team Gliwice

Mecze z udziałem Glinika Gorlice
Glinik – U-2 Bytów 5:2 br. Bogusław Witek 3,Kamil Warcholik,Kacper Kukla
Glinik – Hurtap Łęczyca 0:5
Mecz ćwierćfinałowy MMP
Glinik – GKS Wikielec 4:2 br. Kacper Kukla,Bogusław Witek,Kamil Warcholik,Florian Przybylski
Mecze o miejsca I-III
Glinik – Góral Tryńcza 0:3
Glinik – Wisła Krakbet Kraków 5:2 br. Kacper Kukla 2,Bogusław Witek 2,Florian Przybylski

Drużyna Glinika Gorlice występowała składzie: Kacper Kukla,Piotr Brach,Damian Sarnecki,Wojciech Koszyk,Patryk Dziedzic,Florian Przybylski,Kamil Więcek,Tomasz Urban,Arkadiusz Jaworecki,Kamil Warcholik,Patryk Alibożek,Bogusław Witek,Eryk Gawryła,Kacper Baran, trener Łukasz Brzeziański, kierownik Marian Radziak, masażysta Mariusz Wrażeń

Nie jest to jedyne osiągnięcie, młodych gorliczan, bowiem w ostatnim czasie zwyciężyli oni w Halowych Mistrzostwach PPN Gorlice, kwalifikując się, tym samym do finałów OZPN Nowy Sącz. Zajęli drugie miejsce w turnieju Kmita Cup, oraz prowadzą po rundzie jesiennej w I lidze trampkarzy OZPN Nowy Sącz.
Młodzi piłkarze, podczas pobytu w Gliwicach, mieli okazję zwiedzić Stadion Miejski, na którym, swoje mecze w T-Mobile Ekstraklasie rozgrywa Piast Gliwice. Ponadto spotkali, się oni z wieloma osobistościami min;z szefem wydziału Futsalu PZPN i Prezesem Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej p. Kazimierzem Greniem, czy Trenerem Reprezentacji Polski w Futsalu Andreą Bucciolim.
Udział w tej imprezie nie był, by możliwy bez wsparcia wielu osób. Dlatego Łukasz Brzeziański,Marian Radziak,Maciej Mika, wraz z zawodnikami, pragną podziękować za okazaną pomoc następującym osobom: Burmistrzowi Gorlic p. Witoldowi Kochanowi, Urzędowi Miasta w Gorlicach, Staroście Powiatu Gorlickiego p.Mirosławowi Wędrychowiczowi, Starostwu Powiatowemu w Gorlicach, Honorowemu Prezesowi GKS Glinik p. Januszowi Pietrusze, Zarządowi GKS Glinik p. Kazimierzowi Korbie, Prezesowi Firmy „Budimet” p. Jerzemu Kurzawie, p. Halinie Przybylskiej, p. Jackowi Kurzawie, Dyrektorowi OSiR-u w Gorlicach p. Mariuszowi Duszowiczowi, p. Antoniemu Tutakowi.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.