Facebook Google+ Twitter

Gliwice. Ceramiczne Klimaty Muzyczne - II edycja

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-05-06 11:38

Stowarzyszenie Forum Ceramików zaprasza na II Edycję Ceramicznych Klimatów Muzycznych. Warsztaty odbędą się w dniach 9-10 maja 2009 w Gliwicach.

plakat / Fot. SFCCeramiczne Klimaty Muzyczne to dwudniowe plenerowe warsztaty tworzące klimat artystycznego happeningu. Ziemia, woda, ogień oraz muzyka, rytm i ruch, wszystkie te żywioły połączone w spójną całość. (Program+plakat na www.cuforum.pl.

Podczas zajęć warsztatowych uczestnicy będą mogli się nauczyć formować z gliny ceramiczne formy muzyczne. Wykonają instrumenty muzyczne od prostych i popularnych jak ptaszek gwizdawka do bardziej skomplikowanych jak okaryna, flet, aż do mało znanych jak didjeridiu, udu, sin, florapotafon. Wszystkie instrumenty uczestnicy wykonają pod okiem mistrzów ceramicznych i muzycznych zgodnie ze sztuką od uformowania po wypał w polowych piecach RAKU.

Zaproszeni muzycy udzielą wyczerpujących porad, aby pobudzić wypalone instrumenty do grania. Warsztaty muzyczne, w tym roku będą prowadzone w odwołaniu do tradycyjnych rytmów afrykańskich. Podczas warsztatów zostanie rozdana uczestnikom broszura informacyjna o rodzaju, budowie i historii instrumentów ceramicznych. Imprezę uświetni pokaz filmów związanych z muzyczno-ceramicznym klimatem spotkania.
Goście z Instytutu Sztuki w Cieszynie zaprezentują projekt pt. "Akademia Dźwięków Ziemi - ceramiczne obiekty dźwiękowe".

Atrakcją będą koncerty zespołów grających muzykę etniczną ( Zespół Foliba), a ciepłą atmosferę majowych wieczorów podgrzeją dźwięki gorących jeszcze instrumentów, wyjętych z rozgrzanych polowych pieców do wypału ceramiki. Ciepły klimat sprzyjać będzie twórczej pracy oraz pozytywnym kontaktom międzyludzkim.

Ceramiczny bęben / Fot. SFC 2007Wstęp wolny.

Ceramiczne Klimaty Muzyczne II Edycja
Stowarzyszenie Forum Ceramików
44-100 Gliwice, ul. Jagiellońska 21
Pracownia Rzeźby i Ceramiki
44-100 Gliwice, ul. Ziemowita 1 ( mapa)
artceramika@gmail.com

Projekt sfinansowany przez Samorząd Miasta Gliwice.
Osoby odpowiedzialne:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.