Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11486 miejsce

Gliwice: Koncert charytatywny dla "Marnego"

W 2005 roku Andrzej „Marny” Pawluś z Gliwic uległ wypadkowi. Od tego czasu porusza się na wózku inwalidzkim. Za 153 złote zasiłku nie jest w stanie sam się utrzymać. Jego znajomi postanowili mu pomóc. 1 marca 2009 r. w gliwickim klubie muzycznym „SIC!” odbędzie się koncert charytatywny.

Plakat informujący o koncercie / Fot. wilczan.comAndrzej mieszka w Gliwicach, w mieszkaniu na czwartym piętrze, nieprzystosowanym do potrzeb ludzi na wózku. W 2007 roku urzędnicy miejskiego magistratu podjęli decyzję o zmianie dotychczas zajmowanego przez Andrzeja mieszkania na mieszkanie zlokalizowane na parterze. Zamiana ma dojść do skutku, gdy przydzielone mieszkanie stanie się zdatne do użytku. Jak na razie nie wiadomo kiedy to będzie. Z początkiem listopada 2008 roku mieszkanie zostało obrabowane. Skradziono materiały budowlane (m.in. farby, panele, kafle) oraz narzędzia; wyniesiono nieodfoliowane jeszcze, nowe skrzydła drzwi, wannę, krany i zakupioną ze środków miejskich kuchenkę gazową. Co więcej - w niemal wszystkich oknach wybito szyby.

Znajomi Andrzeja postanowili pomóc swojemu koledze. Jako Grupa Nieformalna „Cała Naprzód” nawiązali współpracę z zabrzańskim Stowarzyszeniem „Guido”.
- Pomysł na założenie grupy wyniknął z silnej chęci pomocy Marnemu. Oczywiście pukamy do różnych drzwi i szukamy pomocy, ale na razie jest to na etapie formułowania wniosków, a pieniądze są potrzebne od zaraz – Iza wyjaśnia ideę, która przyświecała założeniu Grupy.
 
Nie chcąc czekać na decyzję urzędników postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. 1 marca 2009 r. w gliwickim klubie muzycznym „SIC!” odbędzie się koncert charytatywny ukierunkowany na pomoc Andrzejowi Pawlusiowi. Na scenie zaprezentuje się ośmiu wykonawców, gliwickie zespoły – „A-front”, „Black Tower”, „Nox”, „Red Session”, „Wiśnia Mocne”, gliwicki selektor – Sunnylion, zabrzańska „Kolorowanka” i bielski „Noise Division”. Ponadto w przerwach między występami prowadzona będzie licytacja rzeczy ofiarowanych m.in. przez grupy „T-Love”, „Muzyka Końca Lata”, Tymona Tymańskiego oraz zdjęć z autografami m.in. muzyków „Happysad”, „Strachy na Lachy” i „19 Wiosen”. Koncert jest początkiem większej akcji, której celem podstawowym jest zdobycie środków na remont mieszkania przydzielonego Andrzejowi ze względu na stan zdrowia.

- Teraz myślimy przede wszystkim o 1 marca, ale podobne imprezy będziemy powtarzać – deklaruje Łukasz Gorczyński z Grupy Nieformalnej „Cała Naprzód”. - Wszystko wskazuje na to, że z początkiem kwietnia odbędzie się koncert w Warszawie. Jesteśmy również po słowie z jednym z bardziej znanych polskich zespołów, na chwilę obecną nie mogę jednak zdradzić szczegółów, gdyż nie zapadły żadne konkretne decyzje. Liczymy, że efektem naszych działań będzie znaczna poprawa sytuacji życiowej Andrzeja – dodaje Łukasz.

Andrzej jest dobrej myśli, a pytany o mający się odbyć koncert nie kryje radości: - Nie mogę się doczekać – mówi. – To naprawdę dodaje człowiekowi otuchy, gdy widzi, jak wiele jest osób chętnych mu pomóc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.